У Гадяцькому районі зафіксували кір

У Гадяцькому районі зафіксували кір

У Гадяцькому районі зареєстрували два випадки захворювання на кір. У Веприку захворіла дитина, а в Гадячі - дорослий.

Нині  проводять екстрене вакцинування всіх, хто останнім часом контактував із  хворими. Інформацію підтвердила головний лікар КЗ "Гадяцький центр ПМСД" Віра Шаповал.

МОЗ наголошує, що для запобігання захворюваності на кір, необхідно вакцинувати дітей. Імунопрофілактику проти кору проводять у рік, ревакцинацію – у шість років. Якщо дитина пропустила першу чи другу дозу вакцини КПК за графіком, необхідно звернутися до медичного закладу й отримати безоплатне щеплення якомога швидше. Вакциною забезпечені усі лікувальні заклади міста.

Якщо серед дорослих є молоді люди віком до 30 років, які не щеплені від кору та не хворіли на кір, краснуху або паротит, їм необхідно  вакцинуватися. Оскільки щеплення дорослих не передбачено календарем щеплень, то вакцину доведеться купувати самостійно. Спочатку треба звернутись до свого дільничного терапевта чи сімейного лікаря, який проведе медичний огляд та випише рецепт на вакцину. 

Довідково. Кір – це заразне гостре вірусне захворювання (із 10 контактних людей хворіють дев’ятеро). В основному нездужають нещеплені діти, що відвідують дитячі організовані заклади, але можуть хворіти і дорослі. Джерелом інфекції є хвора людина з моменту появи перших ознак хвороби до п'ятого дня від початку висипань. У випадку зараження після контакту із хворим до появи перших симптомів проходить від 7 до 17 днів.

Заразитися на кір може будь-яка людина, що не має імунітету. Симптомами кору є висока температура, нежить, кашель, висип, іноді блювання і пронос. Часто ускладнюється пневмонією та може викликати ураження головного мозку.

Специфічного лікування кору не існує, хворобі можна запобігти лише вакцинацією.

Стрічка новин