Волонтери Батальйону Небайдужих разом з художниками повернулися зі Сходу

Два дні полтавці провели у дитсадку, що в Старій Авдіївці. З Полтави відвезли речі та гостинці для тамтешніх маленьких мешканців, займалися з дітьми малюванням, а малюнки привезли до Полтави. Планують відкрити виставку «Світ очима Староавдіївських дітей»

З Полтави волонтери Команди Небайдужих виїхали 2 жовтня вночі. До Старої Авдіївки приїхали вранці третього. З ними – художники: Юрій Бернацький та Алла Тимошенко. Упродовж двох днів вони працювали в дитячому садочку – проводили майстер-класи з малювання. Наталія Святцева, волонтер Команди Небайдужих, розповіла: за 5 років роботи в зоні проведення бойових дій часто працювали з дітьми. Ідея майстер-класу та виставки малюнків зароджувалася давно.

Наталія Святцева, волонтер «Полтавського Батальйону Небайдужих»

- Мені особисто завжди до серця була позиція, ситуація, яка пов'язана з дітьми, які там проживають разом з дорослими. Все те, що приносить в їхні голови війна.

Дитячий садок знаходиться в 3 кілометрах від території, де активно ведуться обстріли. Ці діти народжені у війну. Взявши до рук пензлі, малювали тата й маму, сонце, веселку. Обирали яскраві фарби.

Допомагали дітям створювати малюнки волонтери та художники. Наталія Гранчак – голова благодійного фонду«Полтавський Батальйон Небайдужих». Каже: хотіли передати частку миру, підтримати та, можливо, навчити чомусь новому. Та волонтери зізнаються: навпаки – дечому їх навчили діти.

Наталія Гранчак, голова БФ «Полтавський Батальйон Небайдужих»

- Взагалі такий у дітей внутрішній світ, яким хочеться захоплюватися. Це прифронтова зона. Дітям – 3, 4, 5 років. Це діти війни. Вони не знають мирного часу. Але вони такі світлі, радісні, хоч вони постійно чують вибухи.

Дитячий садочок працював до 18.00. Після цього дітей забрали по домівках. Полтавські художники разом з волонтерами почали готувати сюрприз – за ніч розмалювали одну зі стін садочку.

Наталія Святцева, волонтер «Полтавського Батальйону Небайдужих»

- О шостій годині ми приступили до роботи, почалися обстріли. По околицям міста, по промзоні. Люди це вперше побачили. Всю ніч вибухи не вщухали. Спасибі величезне завідуючій дитячого садочку Тетяні Олександрівні, яка з нами до пів ночі сиділа і просто елементарно допомагала нам малювати все це. Її чоловік, електрик, організував нам освітлення, поставив прожектори. Ми всі. Ну попромерзали, моросив трошки дощик.

Та пані Наталія наголосила: важка робота вночі була того варта. Вранці діти прийшли до дитсаду з оновленим дизайном. 

Після двох днів роботи малюнки дітей зі Старої Авдіївки привезли до Полтави. Тут планують відкрити виставку. Поки точної дати її не називають, та обіцяють: вже скоро полтавці зможуть побачити та познайомитися зі світом очима дітей війни.

Стрічка новин