«Без зайвих епітетів про Кобищани»

Полтавцям презентували нову ексклюзивну пішохідну екскурсію одним із районів міста. Її проводять в рамках пошуково-дослідницького проекту «Таємнича Полтава»

Екскурсія запланована на 13 годину. За півгодини до початку на оглядовий майданчик Співочого поля сходяться учасники. Одна із них – Галина Лагно. Жінка цікавиться історією. А такі події дозволяють більше  дізнатися про рідне місто. 

Галина Лагно, полтавка 

- Коли група оголошує про якийсь новий маршрут, я намагаюся туди потрапити, щоб ще більше насолодитися атмосферою рідного міста, прогулянками і спілкуванням з однодумцями. Вони також, як і я, люблять своє рідне місто.

Кобищани є одним із найдавніших районів міста. Разом з цим ця територія вважається й найменш дослідженою. Екскурсія розроблялася на прохання самих учасників проекту «Таємнича Полтава». Під час одного з маршрутів центральною частиною міста полтавці захотіли дізнатися більше про історичні райони. Екскурсія про Кобищани розроблялася майже рік. 

Артур Ароян, екскурсовод  

- З першого ще дня, коли була озвучена ця тема, слово Кобищани вже прозвучало. І  кожного разу запитують: «Коли будуть Кобищани? Коли будуть Кобищани?». І насправді це була досить проблемна тема, тому що це – найскладніший маршрут, який тільки може бути. Об’єкти розташовані доволі далеко один від одного – основні. І між ними – значні проміжки, які потрібно поєднати собою єдиним маршрутом, щоб не повторюватись, щоб не проходити двічі одну й ту ж вулицю.

Обговоривши всі організаційні питання, екскурсія розпочалась. І одразу – до історичних фактів.

- Кобищани ми бачимо вже звідси. Ось ці тополі – це вулиця перша Кобищанська, або зараз вулиця Патріарха Мстислава. Кобищани – так само козацьке село, засноване на початку 17-18 століття, яке охоплює всю Південно-східну частину міста. Воно дуже велике.

Після цього учасники попрямували до могили видатного письменника Володимира Короленка. І від нього спустилися по вулиці Садовій. Саме ця вулиця з’єднувала історичну частину Полтавської фортеці з Кобищанами. 

Артур Ароян, екскурсовод  

- Саме тут внизу, на перетині з Нижньомлинською, знаходився шведський редут, звідки під час облоги Полтави шведи починали рити траншеї під фортечний вал, який був на горі, де пам’ятник Келіну зараз.

Далі учасники попрямували до так званої Кобищанської площі, будинку Патріарха Мстислава. Закінчилась екскурсія в музеї Панаса Мирного.

Стрічка новин