У Полтаві вперше провели челендж-хакатон із робототехніки

Одинадцятирічна винахідниця. Ольга Кушнірова вже 3 роки займається складанням та програмуванням роботів. За плечима має багато досягнень, але тепер дівчина – не лише учасник, а й асистент. Чому дівчинка обрала таке хоббі, розповість Анна Ружін.

Це Ольга Кушнірова. Вона вже три роки займається робототехнікою. 

- Ось медаль з моїх перших змагань. Оце з других, а це з третіх.

Досвід у дівчинки вже є, тож на змаганнях вона не учасник, а вже асистент. Складала різних роботів, а тепер допомагатиме іншим. 

- Робота було найважче складати на змаганнях World Robot Olympiad, це в Києві було. Адже потрібно було самому придумати, а не взяти якусь інструкцію і по ній щось скласти.

Спеціально до змагань підготували модель робота з різними датчиками. А тепер дівина демонструє його можливості.

- Оце ось датчик кольору, що внизу. Він бачить оце чорне і повертається назад, щоб не впасти та не випасти з кола. А червоний датчик, як очі, він бачить стаканчик, де він стоїть, туди і їде. 

- Тобто, реагує на предмет?

- Так.

А познайомив дівчину з таким видом заняття її батько, Владислав.

Владислав Кушніров, засновник студії STEAM освіти «Технолаб»

- Вона з раннього дитинства цікавилась Lego, конструювала щось, і одного разу я в інтернеті дізнався, що є набори не просто Lego, а серія Lego Education, які в магазинах не продаються, а для навчальних закладів, студій. І мені вдалося купити один такій набір. Вона склала вдома, запрограмувала.

Однокласники дівчинки зацікавилися, і так народився гурток. Наразі у ньому – понад 60 дітей. Вік дітей від 5 і до 14 років.

До конструювання долучається і менший п'ятирічний син Олександр. Перші спроби були ще в 3 роки. 

Владислав Кушніров, засновник студії STEAM освіти «Технолаб»

- Зараз уже іноді виступає експертом уже і для 7-9 річних. Коли приходить до папи на заняття подивитись, то й допомагає учням, які прийшли перший рік займатися, то він іноді підказує їм щось.

І цього разу два юних робототехніки допомагають учасникам. Змагання мають досить незвичну назву – «Хакатон». 

Владислав Кушніров, засновник студії STEAM освіти «Технолаб»

- Це змагання такого типу, де учасники, які приходять, вони нічого не знають. Їм оголошується завдання на місці, і вони, не виходячи з приміщення протягом певного часу, виконують це завдання.

Участь у змаганнях бере 8 команд. Для них підготували наступне змагання – потрібно запрограмувати роботів, які зроблені на базі конструкторів lego. Мова програмування – Scratch. 

Максим Богатов, головний суддя

- Ми будемо оцінювати по ідеї, дизайну програми, оптимальності та її алгоритму, дизайн всієї конструкції та захист проекту.

Для учасників змагань підготували подарунки та дипломи. А вже за декілька місяців Оля разом із командою Студії «Технолаб» буде представляти космічну Полтаву на міжнародних змаганнях FIRST Lego League. Цьогорічна тема сезону – «Вперед, на орбіту!».

Стрічка новин