Фермер на Полтавщині має повернути державі 93 га землі

Фермер на Полтавщині має повернути державі 93 га землі

Прокуратура Полтавської області пред’явила позовну заяву з вимогою повернути державі 93 га землі сільськогосподарського призначення вартістю майже 3 млн грн. Її громадянин отримав за спрощеною процедурою без проведення земельних торгів.

Мешканець Лохвицького району звернувся до ГУ Держгеокадастру в Полтавській області з клопотанням щодо надання йому в оренду 93 га землі сільгосппризначення, вартість якої становить майже 3 млн гривень. Вказане клопотання в ГУ Держгеокадастрі задовольнили.

Однак з’ясували, що чоловік вже має в оренді земельні ділянки і створив фермерське господарство. Тому, відповідно до законодавства, додаткові земельні ділянки може отримати лише через проведення земельних торгів. Окрім цього, в подальшому, вказаний громадянин передав землі в суборенду.

Враховуючи порушення вимог Земельного Кодексу України та Закону України "Про оренду землі", органи прокуратури Полтавської області звернулися до суду з позовними вимогами визнати незаконними та скасувати накази ГУ Держгеокадастру в Полтавській області. А також визнати недійсним договір оренди землі і припинити договір суборенди. Та повернути 93 га землі в державну власність. 

Стрічка новин