Які батьки турботливіші?

Які батьки турботливіші?

Існує чимало досліджень про вплив гормонів на поведінку молодої мами і її ставлення до дитини. А от дослідження за участю молодих батьків не так багато.

Учені з університету Нотр-Дам в США вирішили виміряти концентрацію гормонів кортизолу та тестостерону в крові молодих батьків. Дослідники взяли зразки крові у майже 300 чоловіків у перші дні після народження їхньої дитини. Серед учасників дослідження були як багатодітні батьки, так і ті, у кого це була перша дитина.

Вчені побачили, що ті чоловіки, у яких рівень кортизолу підвищувався, коли вони тримали свою дитину на руках, більше дбали про неї. Більше доглядали за новонародженими ті батьки, у яких був низький рівень тестостерону.

Підвищений рівень кортизолу робить чоловіка, як і жінку, схильним до швидшого реагування на сигнали їхніх дітей.

Висновок науковців такий: більш турботливі ті батьки, у яких підвищений рівень кортизолу та низький рівень тестостерону, ніж ті, у яких не спостерігалося цих змін.

Яку роль відіграють гормони кортизол та тестостерон? 

Гормон кортизол виділяється корою наднирників під впливом одного з гормонів гіпофіза (залозою, що розміщена в головному мозку). Він регулює вуглеводний обмін організму, а також відіграє важливу роль під час стресових станів організму. Під час вагітності рівень кортизолу збільшений.

Тестостерон – основний чоловічий статевий гормон – впливає на процес виробництва сперматозоїдів, розвиток м'язової тканини і багато іншого.

Стрічка новин