У Миргороді заготовляють жолуді

У Миргороді заготовляють жолуді

Нині у лісівників активна пора заготівлі лісового насіння. Миргородські лісівники збирають жолудь. 

Як проходить заготівля, розповів головний лісничий підприємства Сергій Заєць.

"Прийшла пора заготівлі жолудя дуба звичайного. Після збору жолуді відсортувують, хворі вибраковують. Сушать  насіння на горищах під залізним дахом та під наметами з гарною вентиляцією. Розстилають в один шар на папері або тканині і систематично перемішують. Жолуді очищаємо від шкірястого опліддя і насіневої шкірки". 

Частину насіння сіятимуть восени. Решту після "зимового спання" - навесні у лісорозсаднику Гоголівського лісництва. Уже через рік молоді деревця потраплять у ліси. Цьогорічний жолудь стане дорослим дубом тільки через сто років.

"Основним завданням лісового насінництва є одержання насіння лісових порід з цінними спадковими властивостями та високою посівною якістю для створення високопродуктивних і високоякісних лісових насаджень", - зазначив начальник лісового розсадника Ігор Куленко.

Щорічна заготівля лісового насіння залежить від обсягів лісовідновних робіт та урожаю насіння. Враховуючи періодичність плодоношення порід, а особливо основних лісоутворюючих порід, в урожайні роки фактична заготівля насіння значно перевищує планову. Тому необхідно створити запаси лісонасінної сировини на наступні роки.

Стрічка новин