Що потрібно робити перед прийняттям важливого рішення

Що потрібно робити перед прийняттям важливого рішення

Науковці отримали черговий доказ того, що денний сон дійсно працює. За півтори години людині вдається краще зважувати всі "за" та "проти" під час прийняття відповідальних рішень.

Не дивно, що ми давно вже чули таку пораду: "перед прийняттям серйозних рішень потрібно переспати". І ось вчені з Університету Бристоля довели, що ця давня народна мудрість ґрунтується на наукових фактах.

За допомогою експериментів, теорія про те, що сон допомагає приймати більш зважені рішення, була переконливо підтверджена. Дослідники оцінили зміни в мозку та швидкості реакції в 16 осіб до та після короткого по тривалості сну. Результати експерименту дозволяють припустити, що невеликий сон дає можливість значно краще зважувати всі "за" та "проти" під час прийняття надзвичайно важливих рішень.

Автори дослідження називають отримані результати вражаючими та дуже важливими. Добровольцям було від 20 до 91 року, їх під'єднували до електроенцефалограми для вимірювання електричної активності мозку. Всіх просили виконати два завдання, які вимагають розумової діяльності. Спочатку добровольці повинні були проходити через ці випробування в стані неспання, а потім їм давали можливість попередньо поспати близько 90 хвилин. Після чого вони знову приступали до вирішення завдань.

У другому випадку швидкість їхньої реакції була значно вищою. Причому це простежувалося лише при виконанні першого завдання, яке вимагало більшої розумової праці.

Стрічка новин