У Полтаві з’явилася третя в Україні Школа демократії

Сьогодні її презентували у приміщенні офісу «Нова Полтава». Організував школу Нідерландський інститут багатопартійної демократії. Він був створений у 2000 році політичними партіями нідерландського парламенту. Інститут позиціонує себе як платформу боротьби з корупцією та сприяння розвитку демократичного суспільства.

В офісному центрі «Нової Полтави» зібралися члени політичних партій, активісти громадських організацій, журналісти. Вони – студенти Школи Демократії. Від сьогодні протягом п'яти місяців два рази на тиждень їх навчатимуть основним складовим демократичного розвитку.

Кирило Третяк, координатор програми Східноєвропейської багатопартійної демократії в Україні

- Навчальний процес – досить цікавий, поділений на чотири модулі. Від теоретичних знань в області демократії та історії становлення, базові документи в цій галузі та конкретні предмети, курси, які для членів політичних партій – молодим політикам, громадським активістам. Як краще залучати людей в партії, як краще вести передвиборчу кампанію. Питання фандрайзингу, як залучати кошти до розвитку політичних партій.

Школа Демократії активно розвивається на території Грузії, Киргизстану, Молдови та в Україні. Виконавчий директор розповідає: головна мета – сприяти розвитку багатопартійної системи. Каже: школа має стати майданчиком для спілкування різних політичних партій. Таким чином сподіваються поліпшити загальну політичну атмосферу в країні.

Леван Цуцківідзе, виконавчий директор Східноєвропейського центру багатопартійної демократії

- Наше направлення – це політичний діалог. І ми допомагаємо політикам, керівникам різноманітних країн приймати спільні рішення на основі консенсуса.

Серед політиків, які стали студентами Школи Демократії, Тарас Синяговський. Депутат Полтавської міської ради каже: тренінги з демократії повинні відвідати всі політичні діячі міста. 

Тарас Синяговський, депутат Полтавської міської ради

- Місто повинно розвиватися, тому що це місто моє. І не тільки місто, а й країна моя. Щоб не тільки я це розумів, а й інші. Якщо брати, наприклад, місцеву владу, щоб 42 депутати теж розуміли, що це – наше місто, і нам тут жити. В мене немає.

На відкритті Школи Демократії студентів познайомили з основними поняттями демократичної держави. Перший тренінг провів виконавчий директор Леван Цуцківідзе. Заняття тривало близько двох годин. Надалі зі студентами працюватимуть політтехнологи та представники академічних структур. Після п'яти місяців сумлінного навчання випускникам вручать сертифікати про закінчення.

Стрічка новин