Полтавські патрульні освоїли мову жестів

Навчання проводили у рамках проекту «Поліція для всіх». Кожен десятий працівник поліції Полтави вже пройшов такий базовий курс.

У залі – діти. Вони позбавлені можливості чути та говорити, але вони розуміють один одного. Втім, тепер жестову мову знають і патрульні поліцейські. Навчалися у вільний від роботи час. 

Наталія Московець, директор організації «Перекладачів жестової мови та осіб з інвалідністю «МІСТ»

- Ви знаєте, напевно, найголовніше – це бажання поліцейських розуміти цих людей, бажання поліцейських знати таку мову і є зворотній зв'язок. Це найголовніше, бо нечуючі наші члени суспільства розуміють, що вони потрібні, вони зацікавлені.

У ролі «вчителів – перекладачі, відеоуроки. В кінці чекала практика. 

Наталія Московець, директор організації «Перекладачів жестової мови та осіб з інвалідністю «МІСТ»

- Були розроблені методичні програми, було записано відео для поліцейських, було проведено дуже багато уроків, футбольні матчі.

Проект, де патрульні вивчили жестову мову, – перший в Україні.

Відтепер люди з вадами слуху чи мови у Полтаві можуть звернутися до поліцейського та будуть почутими. 

Ірина Карюк, начальник відділу ювенальної превенції Управління превентивної діяльності ГУ НП у Полт. обл. 

- Є також і дітки у такому особливому спілкуванні. Тому, коли дитинка загубилася, або стала жертвою правопорушення чи потребує якоїсь допомоги, вона налякана та перебуває у стані стресу, і оскільки не може висловитися звичайними словами, то це є надзвичайно важливим для нас проектом.

Робота з навчання поліцейських триватиме і надалі. Організатори мріють, щоб проект продовжив життя на теренах Полтавської області, а згодом – і України.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію