В Україні 5-7 відсотків населення має вади слуху, а це – мільйони людей

Інститут отоларингології імені Коломійченка розробив унікальну систему, яка допомагає в лікуванні таких хвороб. За майже десять років її застосування остання дала результати, які претендують на здобуття державної премії. Опробовувався цей комплексний підхід і полтавськими лікарями.

У колишньому Радянському Союзі працювало три інститути з отоларингології: у Москві, Ленінграді та Києві. Нині два перших ледве жевріють, а ось вітчизняний став провідним у СНД. Як говорить заступник директора інституту Анатолій Розкладка, заклад постійно розробляє нові методи лікування. Особливої ваги набув комплексний підхід у лікуванні та профілактиці нейросенсорної приглухуватості та глухоти.

Особливою увагою на сьогодні користуються операції, які фахівці інституту роблять для новонароджених з вадами слуху або ж зовсім глухим. Їм вживляють спеціальні штучні вуха.

Що ж до методики лікування глухоти, яка претендує на державну премію, то спеціалісти нашої обласної лікарні нею задоволені. Як говорить професор Сергій Безшапочний, опрацьовують методику більше п'яти років. Якщо у хворого надто складний стан, то за домовленістю з інститутом відправляють його на лікування до столиці. Серед основних причин приглухуватості, окрім вікових та вроджених, зараз називають ще одну.

У державі мільйони людей мають проблеми зі слухом, й інколи одного слухового апарату не достатньо для того, аби чути звуки навколишнього світу.

Стрічка новин