Колекція комах, бур'янів та книги

На дослідній станції оновили музей. А це все – нові експонати. Тепер фонди музею містять понад 6 тисяч експонатів. Офіційне відкриття провели під час всеукраїнської конференції, що стосується поглядів науковців на родючість грунтів

Це – сільськогосподарська станція імені Вавилова. На подвір'ї починають збиратися науковці та представники влади.   

Андрій Кохан, директор ПДСГДС ім.М.І.Вавилова

- Полтавська дослідна станція – це стара наукова будівля, яка була закладена в 1884 році. Вона займається до сьогоднішнього дня селекцією, розробкою с/г культур. У нас щорічно проходять семінари, обласні наради, дні поля.

На конференцію підготували різні за спрямуванням наукові роботи. Вони стосуються надбань, грунтів та охорони довкілля. Роглянули і питання археологічного спадку Докучаєвської експедиції. 

Олександр Супруненко, директор Полтавського Краєзнавчого музею ім.В.Кричевського

- Василь Васильович Докучаєв, всі знають його, як грунтознавця, як природничника, а мало хто знає, що він захистив дисертацію ще й по археології у свій час. Це один із найвизначніших дослідників Карачарівської стоянки і неоліту Пооччя.

Цього дня відкрили і оновлений музей.

Андрій Кохан, директор ПДСГДС ім.М.І.Вавилова

- Представлені унікальні об'єкти, такі як шкідники сільськогосподарських культур, моноліт, відібраний самим Докучаєвим, карта його, перша бібліотека сільськогосподарська, яка зібрана з колекцій таких знаменитих людей, які працювали на Полтавській дослідній станції, як Вавілов, Соколовський, Докучаєв та ряд інших знаменитих людей.

Востаннє реконструкція була 34 роки тому, на століття Полтавської дослідної станції. У музеї представлено більше 6 тисяч експонатів. 

- Це колекція комах, зібрана Курдюмовим ще в 1910-1914 роках. Колекція налічує близько 30 тисяч екземплярів.

Збирали ці надбання працівники та колишні директори станції. 

- Це грунтовий розріз, який був відібраний Василем Васильовичем Докучаєвим в 1888 році.

Конференція тривала до 14.00. За цей час усі доповідачі ознайомили присутніх зі своїми науковими працями.

Стрічка новин