Близько 570 центнерів з гектара

Агрофірма «Ніка» почала збирати у своєму господарстві буряки. Врожайність, у порівнянні з минулим роком, не зменшилася. Але засуха вплинула на їх ріст та розмір. На своїх полях товариство застосовує  і новітні технології обробітку грунту.

Сільськогосподарське товариство «Ніка» – одне із підприємств  агропромхолдингу «Астарти-Київ», що займається вирощуванням буряків, кукурудзи, соняшника, озимих культур. В обробітку господарства – понад 6 тисяч гектарів землі у Полтавські та Харківській областях.

Олександр Осетров, директор СТОВ «Ніка»  фірми «Астарта-Київ»

- Ми сьогодні націлені відшліфовувати технології, відшліфовувати затратну частину, відшліфовувати насіння. Всі оці  препарати, що сьогодні заробляє гектар. Не тільки вкладувався в нього, приносив віддачу. Принесе віддачу, отримаєм економіку. Економіка дозволяє тоді працювати із школою, й іншими нашими партнерами.

Товариство «Ніка» має більше двох тисяч пайовиків. За договором вони платять їм відсоткову ставку 11%.

Альона Понятенко, заступниця  директора СТОВ «Ніка»  агропромхолдингу «Астарта-Київ»

- В нас всі відносини підкріплені договорами, але це договори прозорі, чисті, зареєстровані у відповідних органах. Тобто, люди, підписуючи з нами договори, вони бачать всі умови.

Ось на цьому полі йде збір урожаю цукрових буряків. Загалом з одного гектара  збирають близько 570-ти центнерів. Для цього застосовують багатофункціональні комбайни. Механізатор Віталій Петренко працює на комбайні Holmer. 

Віталій Петренко, механізатор

- Він виходе і копає і бере на себе, і так само вигружає.

Євгеній Ващенко, начальник земельного відділу СТОВ «Ніка»  агрохолдингу «Астарта-Київ»

- Конкретно на цьому полі, поле близько 140 гектарів. Тобто, 70 пайовиків. Намагаємося робити все для того, щоб було комфортно нам управляти і максимально збирати з цієї землі урожай. 

Товариство «Ніка» впроваджує новітні технології обробітку землі. А саме глибоке рихлення грунту. Внаслідок чого відбувається його розущільнення, спрямоване на запобігання водної ерозії.

Олександр Осетров, директор СТОВ «Ніка»  фірми «Астарта-Київ»

- Ми сьогодні націлені на тому, щоб вся мінімально наявна осіння та весняна волога, продуктивно йшла в землю, щоб отримати сходи. Коли будуть сходи, тоді уже простіше буде й з літньою засухою.

Цьогоріч підприємство планує зібрати близько 10 тонн зерна кукурудзи з гектара. Щороку на полях саджають імпортні гібриди, які дають стабільний результат. Це стосується і буряків.

Сергій Ніколенко, головний агроном СТОВ «Ніка»

- Сіючи якісь культури, гібриди ми дивимся чи пристосовані вони  до даних кліматичних умов чи ні. Гібриди, які мають більш потенційну урожайність, ми їх впроваджуємо у себе на полях. Гібриди достойні. Монсанта завжди показує себе добре. Також показує добре і в ціновій політиці.

Сільськогосподарське товариство «Ніка» побудувала у Скороходівці Чутівського району елеватор потужністю 30 тисяч тонн. Там  працюють по дві лінії приймання зерна, кожна продуктивністю 150 т/год. Тип елеватора - лінійний. 

Олександр Осетров, директор СТОВ «Ніка»  фірми «Астарта-Київ»

- Елеватор побудований не тільки для «Ніки». Елеватор побудований для наших партнерів, фермерів, які знаходяться в Чутівському районі, любих. І сьогодні це працює. Ми сьогодні запропонували свої умови.

Нині підприємство експортує соняшник, кукурудзу і пшеницю  за кордон - до Китаю.  У планах збільшити  кількість земель, удосконалити технології та зміцнити свій виробничий потенціал.

Стрічка новин