Людина – не товар

Проблема торгівлі людьми та протидія цій діяльності стала темою «круглого столу»

До обговорення долучилися представники ОТГ із Полтавської області, чиновники та фахівці благодійної організації «Світло надії». Проблема актуальна не тільки на всеукраїнському рівні, а й на Полтавщині, де теж зафіксовані такі випадки. У 85% таких історій людей залучають до трудової експлуатації. Згадали і випадки, які сталися в місті та області. Під час «круглого столу» голів ОТГ ознайомили з пакетом документів на встановлення статусу особам, які постраждали від торгівлі людьми, адже, згідно з новим законопроектом на це мають повноваження і громади.  

Наталія Шкоденко, заступник начальника Управління – начальник відділу у справах сім’ї та молоді

- Ми повинні починати працювати з ОТГ. Крім того, що проблема протидії людьми і взагалі торгівля людьми, вона тісно пов'язана безпосередньо з насиллям в сім'ї і з насиллям за ознакою статі, тому прийнятий той закон, який вступив в дію 7 січня 2018 року, він регламентує також ці поняття.

Світлана Большева, програмний спеціаліст БО «Світло надії»

- За даними міжнародної організації з міграції з 1991 року, вже понад чверть мільйона українців постраждали від торгівлі людьми. Не всі звертаються, далеко не всі. Хтось не знає, як ідентифікувати, не розуміючи, що те, що з ними відбулося, – це саме торгівля людьми.

Стрічка новин