Як створити успішний бізнес?

Майбутні менеджери Полтавської державної аграрної академії відвідали равликову ферму. Там студенти знайомились з роботою підприємства. А також дізнались у власника ферми формулу успіху. Що потрібно для відкриття бізнесу? Які складнощі виникають перед підприємцями-початківцями та інше, на зустрічі була й Ірина Щербак

Одразу приїхавши, розпочинається оглядова екскурсія фермою. Її студентам проводить власник.  

Сергій Данілейко, власник равликової ферми

- Тут знаходиться Мюллер. Я думаю, їх чекає Іспанія чи Італія. Ми почали збір, в цьому квадраті росте 10 тонн.

Обійшовши територію ферми, студентів повели в теплиці, де зберігаються равлики. Там і відбулось спілкування. Підприємець розповідав студентам про особливості та переваги такого бізнесу. Зокрема, мова йшла про отриманий прибуток. На вирощення равликів витрачають гривні, а отримають за них євро. Оскільки цей делікатес експортується до європейських країн. 

Сергій Данілейко, власник равликової ферми

- По-іншому рахуються з нами за кордоном, коли ведемо переговори, коли є переробка. Кілограм равликів коштує від 2,5 до 3 євро, порахуйте.

Такі поїздки мотивують студентів розвиватися, переконаний проректор з Міжнародних зв’язків і наукової роботи аграрної академії Олег Горб. 

Олег Горб, проректор з Міжнародних зв’язків і наукової роботи ПДАА

- Наші студенти – це майбутні товаровиробники. То ми повинні давати їм щось новеньке, цікавеньке, щоб в них були вже якість напрацювання в головах: чим будуть займатися після того, як завершать своє навчання. Серед студентів, впевнений, в найближчому майбутньому знайдуться послідовники цього досвіду. Чому? Тому що на 2 гектарах можна зробити такі великі гроші.

Майбутній менеджер Богдан Бондар поділився своїми враженнями від побаченого. 

Богдан Бондар, студент факультету «Економіки та менеджменту» ПДАА  

- Я зрозумів, для себе що потрібно робити свою справу, любити це і вкладати в це душу. Я вважаю, ця ідея не стандартна для України. Взагалі починати такий бізнес – це дійсно круто.

Власник равликової ферми пройшов курси дорадництва в офіційній сільськогосподарській дорадчій службі при аграрній академії. Тож, тепер він проводить семінари та допомагає іншим відкривати такий равликовий бізнес.

Стрічка новин