Полтавці оберуть проект для реалізації

До 13 серпня у Полтавській міській раді приймали заявки на участь у конкурсі «Бюджет участі». Він полягає у змаганні проектів, що можуть бути реалізовані у Полтаві коштом міського бюджету. На початку жовтня відбулося перше засідання оновленої робочої групи з питань партиципаторного бюджетування. Вона приймала рішення щодо 7-ми проектів, які не пройшли експертну оцінку, а також затверджувала календарний план реалізації Бюджету участі

Людмила Іващенко вже не вперше подає проект на «Бюджет участі». Минулого разу за її інклюзивний майданчик проголосувала велика кількість полтавців. Його встановили на вулиці Чураївни, 3/2. Цьогоріч Людмила знову подає проект – ремонт центру розвитку та реабілітації дітей з особливими освітніми потребами. 

Людмила Іващенко, учасниця проекту «Бюджет участі» 

- Ось я навіть принесла сюди план. Там будуть різні кімнати: це буде кімната сенсорної інтеграції, яка буде облаштована, це буде кімната для логопеда, для психолога, для арт-терапевта, для музикотерапевта. Тобто, ці кімнати будуть поділені на індивідуальні заняття. Також там буде головна кімната, де діти разом займаються.

Цей проект автору рекомендували доопрацювати.

Також жваве обговорення викликали 3 ідеї щодо реконструкції скверів – алея студентської молоді на Першотравневому проспекті, сквери на вулиці Котляревського та за ОЦЕВУМ. Вони були відхилені, тому що фактично дублюють те, що вже закладено в міській Програмі капітальних ремонтів та благоустрою парків, бульварів, зелених зон.

Але учасники наради вирішили звернутися до міськради з проханням виконати роботи з облаштування вказаних об’єктів відповідно до Програми в першу чергу. Окрім того голова робочої групи Олександр Глазов прозвітував про реалізовані проекти у 2018 році.

Олександр Глазов, голова робочої групи програми "Бюджет участі", депутат Полтавської міської ради 

- По реалізованих проектах, які були переможцями і тепер реалізовані. Це у нас проект велостоянок і пунктів для ремонту велосипедів, дитячий майданчик по вулиці Головка, 16 реалізовано.

Вже реалізовано й ряд інших проектів. Цьогоріч до участі було подано 121 проект. З них 22 передбачають проведення різного роду фестивалів, а 99 – інфраструктурних проектів. Полтавці пропонують встановлення дитячих та спортивних майданчиків, реконструкції скверів та парків, системи охолодження під час літньої спеки та інше.

Олександр Глазов, голова робочої групи програми "Бюджет участі", депутат Полтавської міської ради

- Найголовніша ідея – це те, що наш «Бюджет участі» буде продовжуватися. Для того, щоб наша громада вирішувала, куди направити бюджетні кошти, що нам першочергово потрібно зробити. І я дуже хочу акцентувати увагу на тому, щоб всі наші громадяни Полтави долучалися до цієї програми, тому що від них буде залежати, хто стане переможцем наступним.

Говорять і про зростання бюджету програми. У 2017 році він становив  півтора мільйона гривень, у 2018 – 5, а у 2019 році на програму «Бюджет участі» виділять 11 мільйонів гривень. Голосування за проекти нинішнього року триватиме з 22 жовтня по 4 листопада. Списки проектів будуть розміщені на сайті Полтавської міської ради.

Стрічка новин