До Національного переліку культурної спадщини внесли Решетилівську вишивку "білим по білому"

З метою відродження килимарства, як найстарішого художнього ремесла України, що розвивається лише в історичних осередках килимарства країни, створять Всеукраїнський центр вишивки та килимарства. Відповідну постанову прийняли учора на засіданні Уряду.

Традиції рослинного килимарства та Технологія виконання вишивки "білим по білому" Решетилівки Полтавської області внесли до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України. Завдяки такому художньому ремеслу Полтавщина отримала гідне визнання своїх автентичних ремесел.

"Створення Всеукраїнського центру вишивки та килимарства є надзвичайно важливим кроком у подальшому розвитку нової моделі культури, яка має поєднувати автентичні національні риси творчості зі світовим та загальноєвропейським контекстом. Відродження та збереження традицій килимарства та унікальної вишивки, які є найстарішими художніми ремеслами, заохоченням креативного підприємництва, має великий стратегічний потенціал для сталого і комплексного зростання всієї країни в цілому", - наголосив Міністр культури України Євген Нищук.

Утворення Всеукраїнського центру вишивки та килимарства сприятиме реалізації державної політики в галузі культури та забезпечить належний рівень для відродження та збереження традицій килимарства, як найстарішого художнього ремесла  України.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію