Для ВІЛ-інфікованих полтавців виділили 20 млн грн на ліки

Для ВІЛ-інфікованих полтавців виділили 20 млн грн на ліки

Аналітики БО "Мережа 100 відсотків життя" м. Харків" дослідили забезпеченість препаратами Полтавського обласного центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом за 2017 рік. Загалом, на медикаменти витратили 20 млн грн. Проте, фактично, лікування отримали не всі ВІЛ-інфіковані.

Експерти проаналізували планову та фактичну забезпеченість медзакладу препаратами антиретровірусної терапії (АРТ). У 2017 році на обліку Полтавського обласного центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом перебували 3 532 ВІЛ-інфіковані особи. А лікування отримали 1 294 з них. 

За результатами дослідження, на 8 препаратів АРТ витратили менше коштів, ніж зазначено у заявці. Загалом, на поставку ліків у Полтавську область витратили 20 мільйонів гривень, що майже в 8 разів більше, ніж планувалося.

"Через розрізненість процесів планування та поставки ліків, трапляються випадки, коли препаратів надходить набагато більше, ніж треба. У той час, коли інших не постачають зовсім або постачають у недостатньому обсязі", - пояснив аналітик БО "Мережа 100% життя м. Харків" Костянтин Дмитрієв.

У "Мережа 100 відсотків життя" м. Харків" вважають, для того, щоб забезпечити лікуванням більше людей - необхідно вдосконалити систему планування та збору потреби у препаратах. А також врегулювати проблеми з поставкою ліків.

Стрічка новин