Полтавській обласній філармонії – 75

Ювілейну дату тут відзначили концертом «Теорія натхнення». На ньому виступили всі колективи та солісти філармонії. Проте, з чого все починалося та де свої перші концерти давали артисти філармонії – історію культурного закладу досліджувала Ірина Щербак.

Репетиція до початку концерту - традиційний ритуал для артистів. Так було і 75 років тому. Полтавська філармонія утворилась одразу після визволення міста від нацистів - 24 вересня 1943 року. Тоді, оперативно сформовані перші колективи артистів, виступали для військових.

Олег Тищик, директор Полтавської обласної філармонії 

- Це були мобільні бригади, це були якісь акомпонементи, солісти. Вони обслуговували визволене місто, обслуговували військові частини, бригади. В той час директорами Кононович, Ізвозчиков були першими, які розвивали, цю філармонію. Все починалось дуже скромно.

З кожним роком існування філармонія розвивалась. Збільшувалась кількість колективів, урізноманітнювались жанри виконання.

Олег Тищик, директор Полтавської обласної філармонії 

- З часом був жінхоранс, потім був ансамбль «Веселка», який згодом перетворився на пісенно-танцювальний ансамбль «Полтава». Камерний оркестр імені Дмитра Ахшарумова наш славний. Концертний ансамбль «Чураївна» далі мав розвиток з приїздом на маленьку Батьківщину Раїси Панасівни Кириченко. Тобто все йшло до розвитку й до цього всього, що ми маємо на сьогодні. Ми сьогоднішнім своїм днем, завдячуємо тій історії славетній, яка була, яку розвивали.

Зараз у творчому складі філармонії 6 мистецьких колективів. Всі вони активно займаються концертною діяльністю як в Україні, так і закордоном. Цим самим популяризують полтавську культуру.

Колективи майже щодня проводять репетиції. Окрема увага приділяється підготовці безпосередньо перед виступами. Перше - звукорежисери налаштовують апаратуру. Саме від них залежить, як глядачі чутимуть виконання артистів. На цю роботу фахівці витрачають близько 5 годин.

Олександр Путря, звукорежисер Полтавської обласної філармонії

- Все залежить від залу від приміщення. Також ми виступаємо на відкритих територіях, площах, стадіонах. Все залежить навіть від погоди залежить багато чого.

Артисти перед виходом на сцену також проводять свою підготовку. Окрім створення сценічного образу, музиканти налаштовують свої інструменти.

Олена Шевченко, солістка Полтавської обласної філармонії

- Найцікавіше, що передує виступу концерту. Це дуже велика підготовка, репетиції, налаштування інструменту, налаштування свого голосу, зачіски, костюмів.

Щодо вокалістів, то вони розспівуються перед виступом. Один із солістів філармонії, драматичний тенор, Микола Гармаш розповів свої секрети налаштування.

Микола Гармаш, соліст Полтавської обласної філармонії

- Скільки потрібно солісту, щоб налаштуватись перед концертом не знає ніхто. Я можу прийти й за хвилину налаштуватися. Можу хвилюватись і декілька днів. В кожного артиста є свої, якісь заготовки, які для нього підходять. Я багато років працював в музичному училищі і я розспівуюсь за стандартами академічного хору.

Пройшовши всі етапи підготовки, вони виходять до глядачів.

Роботи розповідає директор філармонії Олег Тищик вистачає. На цей концертний сезон вже заплановані різні виступи.

Олег Тищик, директор Полтавської обласної філармонії 

- Камерний оркестр, їдемо в Національну спілку композиторів України в межах фестивалю «Мюзік фест». В нас весь час, майже кожен день - це Полтавська область. Ми охоплюємо всі регіони. Є пропозиції з інших областей. Тобто це - будні нашої роботи.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію