Батько полтавських музеїв

Так називають архітектора Віктора Батуріна, на честь якого організували вечір-спомин. Пройшов він в стінах обласної бібліотеки ім. Котляревського. Підготував програму заходу друг митця Сергій Пічугін.

Літературна вітальня Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Котляревського. Тут збираються гості. Ведуча представляє і перераховує найбільші досягнення архітектора-скульптора з Полтави Віктора Батуріна. Серед найвідоміших – пам’ятник Загиблим козакам, проект Герба Полтави.

Головний організатор заходу – друг митця Сергій Пічугін. Він зізнається: знав Віктора Батуріна з дитинства. Жили на одній вулиці, однокласники і одногрупники. Саме Сергій Пічугін упорядкував життєпис митця «Виктор Батурин: художник и его музеи». 

Сергій Пічугін, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри технічних дисциплін ПНТУ ім.Кондратюка

- Він відомий, що він по суті створив більшість музеїв Полтави. Причому, це зроблено було на найвищому рівні наскільки, що їх експозиція на сьогоднішній день існує, не старіє і є зразком створення музеїв.

Сергій Пічугін знайомить присутніх із скульптурами не тільки у Полтаві, а й в інших містах. Найбільше звертає увагу на музей декоративного мистецтва у Москві. Серед гостей заходу – учні школи №10 та ліцею №1 ім. Котляревського. Учитель останнього Вікторія Гайдамака переконана: захід важливий для дітей, тому що виховують останніх у любові до рідної землі. 

А сьогоднішній вечір – можливість поглибити знання з історії Полтави.

Вікторія Гайдамака, вчитель української мови та літератури ліцею №1 ім. Котляревського

- Хотілося б, щоб наші юні полтавці розуміли, хто творив це місто, яким воно було у карколомні моменти своєї історії і, мабуть, із вдячністю читали оті пам'ятки на спорудах, які увінчують імена звичайних полтавців.

Захоплюється творчістю земляка і письменниця Ніна Гриб. Вона говорить: імена таких людей потрібно знати. Тому прийшла сьогодні на зустріч. 

Ніна Гриб, письменниця

- Треба знати Полтаву, треба цікавитися, треба пишатися і найосновніше - ми живемо уже в іншому столітті, в інші роки. Коли, правда, Полтава, якби вона могла говорити, вона б ображалася на нас.

Захід закінчується. Працівники бібліотеки обіцяють підготувати ще інформацію про Віктора Батуріна. Ознайомитися з нею можна у читальних залах.

Стрічка новин