Полтавщині виділять майже мільярд на спеціалізовану медичну допомогу

Полтавщині виділять майже мільярд на спеціалізовану медичну допомогу

На пілотні проекти екстреної медицини виділять майже мільярд гривень.

Для покращення надання екстреної медичної допомоги у проекті Державного бюджету передбачено 922 млн. грн. Ці кошти направлять на реалізацію пілотних проектів у 6 регіонах України: Вінницькій, Донецькій, Одеській, Полтавській, Тернопільській областях та у Києві. 

Кошти спрямують на закупівлю нових карет екстреної медичної допомоги, створення сучасних диспетчерських та підвищення зарплат працівникам бригад екстреної меддопомоги, які пройдуть додаткове навчання. 

Експерт проекту "Медіашкола з Децентралізації. Курс ІІ", що здійснюється Центром "Ейдос" за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" Олена Форостян пояснила, що заплановані пілотні проекти передбачають розробку і випробування різних моделей надання екстреної медичної допомоги з урахуванням місцевих особливостей. 

"Під час пілотування стане зрозумілим, які моделі працюють, що потрібно змінити для надання ефективнішої медичної допомоги. Як результат, найкращі моделі будуть адаптовані для використання в решті регіонах країни”", - зазначила Олена Форостян.

Нагадаємо, у Полтаві провели науково-практичну конференцію. Сімейних лікарів навчали працювати за міжнародними рекомендаціями.

Стрічка новин