Утримують, чи все-таки ні?

Рідні вісімнадцятирічної полтавки Софії Іваненко впевнені, що їх дівчинку підсадили на наркотичні речовини та утримують проти її волі. Обійшли всі інстанції, щоб повернути Софію додому, але результатів немає. 

Це Софія Іваненко. Цьогоріч би мала йти на 1 курс університету, але заняття не відвідує. Мама і бабуся впевнені: дівчина потрапила під поганий вплив подруги та її рідні. На їх думку, зміни відбулися після поїздки в Одесу. І є підозра на вживання наркотичних речовин.

Олена Різник, бабуся 

- Я зрозуміла, що тут щось не те. Я стала телефонувати, але Софія не могла вийти. Потім вона почала виходити на телефон цієї Насті. Все в порядку, все в порядку, бабушка. Надсилала повідомлення – я приїду. Потім, коли ми подивилися в інстаграм, я зрозуміла, що там страшне діло. Дівчинку мою обдурили, я розумію, що там, мабуть, сексуальне рабство.

До того ж, рідні дівчинки впевнені, що в неї відібрали телефон. Нам показували повідомлення, де помітно, що переписку веде з номеру подруги. Обходили різні інстанції, писали заяви та подавали в розшук. 

Востаннє рідні бачили дівчину під час допиту у кабінеті слідчих в п'ятницю.

- Дитина була в такому стані, що була готова з нами в розмові, і це при поліції, піти з нами, лікуватися і хотіти бути в родині. Але ця дівчинка Гладиліна стояла на дверях і сказала - я не піду від неї.

Ольга Різник, мама

- Я задала їм обом - чому ви не йдете додому? А вони відповіли, що без моєї доньки не підуть. Я ж маю на неї права, я ж її народила, я її виховувала, я в неї все вкладала. І хотіла, щоб вона була хорошим громадянином. Але вони вирвали її, привідкрили решітку, за руку вихватили мою доньку, заштовхали в машину.

До того ж, родина Різників говорять, що їм погрожують нові знайомі доньки. 

- Я офіційно заявляю, що всій моїй родині, всім без винятку погрожували. Погрожували майном, але це таке, але погрожують фізичною розправою.

Володимир Пасічко, прес-офіцер відділення поліції №1

- У рамках кримінального провадження, яке було відкрито за заявою рідних дівчини, нашими працівниками було проведено ряд слідчих дій. В тому числі, слідчі дії були проведені за адресою проживання одного із фігурантів даного провадження.

У ході слідства проводили й обшук на квартирі, де тепер проживає Софія. Але в дівчини – інша версія на події, які відбуваються.

- Закінчуються розмови маминими криками, скандалами. Про те, що я повія. Чому? Бо я одягаю короткі шорти та фарбуюся, то це повія, чи що? На трасі, чи що? В Полтаву приїхала з Одеси за речами. Людина навіть мені документи не може віддати. Коли я прийшла додому до бабусі за речами, і на цьому ми розпрощаємося, і я не хочу знати ні тебе, ні маму. Мені ці скандали та істерики набридли.

До того ж додає: у поліції її побили. 

- От результати полтавської поліції. Ось я вся в синцях. Ось, ось і ось. 

- І оце під час допиту?

- Да. Причому, моя мати на все це дивилася спокійно. От як ви зараз оце сидите. І дивиться на це все. Коли я літаю по кабінету, мене за волосся тягають, а їй подобається, коли над її дитиною знущаються. Це нісенітниці повні, що мене хтось утримує. Хто мене утримує? Я попросила Настю допомогти мені. Настя погодилася поїхати зі мною в Одесу разом. Зараз допомагає мені.

Самі поліцейські та рідні цю інформацію спростовують. Бабуся впевнена, що це справа рук нових знайомих дівчини. 

- Вони, мабуть, її побили, а тоді привезли. А зараз говорять, що міліція побила Соню. Але коли поліція вчора вскривала (двері), Соня просто лежала і спала, а тепер її просто побили для того, щоб на поліцію написати заяву.

Допомагав розбиратися у ситуації юрист.

Богдан Яненко, юрист

- Ситуація є досить складною для батьків, чому? Положеннями чинного законодавства України передбачено, що якщо особа досягла 14 річного віку, вона вправі на власний розсуд сама вирішувати питання, де вона буде проживати. Крім цього, в цьому ж цивільному кодексі передбачено, що особа може мати декілька місць проживання.

А тим часом рідні сподіваються на повернення дівчини додому, але сама Софія цього робити не збирається. Адже впевнена, що у друзів їй краще. А вступ до університету – то була забаганка мами, і відвідувати заняття вона не планувала.

Стрічка новин