Кошти на боротьбу з епідемією ВІЛ/СНІДу: юридичний аспект

В Інституті аналітики та адвокації проаналізували механізм забезпечення тест-систем для виявлення ВІЛ-інфекції з бюджетних коштів та інших джерел.

Експерт Інституту Юрій Романов дослідив закупівлі лікарських засобів і медичних виробів МОЗ України, зокрема тест-системи для діагностики ВІЛ-інфекції, супроводу АРТ та моніторингу перебігу ВІЛ-інфекції у хворих, визначення резистентності вірусу, проведення референс-досліджень. 

Станом на 2017 рік, кошти державного бюджету спрямовували на закупівлю лікарських засобів, імунобіологічних препаратів (вакцин), медичних виробів. А також на закупівлю товарів і послуг, пов’язаних з поставками, або управлінських послуг, які надають спеціалізованим організаціям. Останні здійснюють закупівлі на підставі письмових домовленостей. 

Оціночна економія коштів державного бюджету в період 2017 року становила близько 373,6 млн грн, або близько 39% від вартості перевірених Рахунковою палатою закупівель.

Проте для забезпечення тестуванням на виявлення ВІЛ можуть виділяти кошти також і місцеві органи влади. Зокрема Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні" надає право міським, селищним та обласним радам затверджувати місцеві цільові програми, з яких можуть фінансувати такі заходи.

"У межах програмних заходів за місцевими цільовими програмами, може бути передбачено забезпечення вільного доступу до безоплатного консультування та тестування на ВІЛ-інфекцію населення. У тому числі і закупівлі відповідних тест-систем", - зазначив юрист ІАА Юрій Романов.

Питання протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу є одним із пріоритетних напрямів державної політики у сфері охорони здоров’я і соціального розвитку та предметом міжнародних зобов’язань України у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію