Зв'язок між поколіннями

Саме таку мету ставили організатори акції «Місце зустрічі: діалог». Пройшла вона у парковій зоні біля Меморіалу Скорботної Матері. Присвятили її жертвам нацизму та до Дня людей літнього віку. Організатори – німецький Фонд «Пам'ять. Відповідальність. Майбутнє».

Паркова зона біля Меморіалу Скорботної Матері. Тут збираються учасники акції: волонтери з Котельви і Полтави, студенти та представники німецького проекту. За ініціативи останнього буде встановлена лавочка з пам'ятною табличкою та посаджено алею дерев. Михайло Пономаренко - учень Котелевської гімназії. Він у подібних акціях бере участь не вперше. Проте, хлопець переконаний: виконаною роботою зробить власний внесок в історію відносин між українцями та німцями. 

Михайло Пономаренко, учень Котелевської гімназії №1 ім.Ковпака

- Ми саджаємо на Алеї Слави дерева, подаровані німецьким фондом для вшанування пам'яті загиблих на цьому місці.

Після того, як усі учасники зібралися, - лінійка. Проводить її координатор німецького Фонду Олена Говорова. Вона привітала усіх і подякувала за участь. Потім хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих від нацизму в Другій світовій війні. 

Організатори діляться: мета акції –турбота про людей літнього віку. Та своїм проектом хотіли встановити зв'язок між молоддю та колишніми жертвами нацизму. 

Олена Говорова, координатор проектів німецького Фонду «Пам'ять. Відповідальність. Майбутнє»

- Керівництво Фонду вирішило, що символічним подарунком до цієї такої нагоди, такої події будуть живі дерева.

Після офіційної частини учасники переходять на Алею. Там підготовлене місце та дерева - катальпи. Діти з дорослими діляться на групи та приступають до роботи.

Віктор Колос, голова Котелевської РДА

- Якими ці діти виростуть, і як вони будуватимуть нове суспільство, і чи вони зуміють знайти сили і отой дух, який був у наших батьків і дідів. Від цього залежатиме взагалі майбутнє нашої держави.

Заплановану цього дня роботу виконали: дерева посадили, лавочку встановили. Загалом в Україні цього дня така акція пройшла у 24 містах. 

Стрічка новин