Полтавці стали чемпіонами Європи з голболу

Полтавці стали чемпіонами Європи з голболу

Збірна України, яка повністю складається з полтавських спортсменів, стала кращою на континенті.

Днями у Польщі закінчився Чемпіонат Європи з голболу. У змаганнях брали участь дві збірні України — чоловіча і жіноча. Обидві команди стали чемпіонами. І в обох змагалися полтавці.

Голбол — гра для спортсменів з вадами зору. У сучасному голболі у матчі беруть участь дві команди по три гравці у кожній. Кожна команда може мати не більше трьох запасних. Поле для гри — прямокутний майданчик 18×9. Він має бути розділений центральною лінією на дві половини. На кінцях майданчика знаходяться ворота. 

Мета команди — закинути або ж закотити м’яч у ворота суперників, у той час як гравці команди, яка захищається, вишикувавшись паралельно лінії воріт, намагаються завадити. Для того щоб спортсмени з різним ступенем ураження зору були в рівних умовах, всі грають у темних заклеєних окулярах. 

У Чемпіонаті Європи серед чоловіків брали участь десять команд, які поділили на дві групи. Україна потрапила до групи з Угорщиною, Грецією, Ізраїлем та Чорногорією. Всі свої матчі у групі Україна виграла.

У чемпіонаті серед жінок змагалися дев’ять кращих збірних. І їх теж поділили на дві групи. З українками в групі опинилися збірні Бельгії, Швеції та Франції. Полтавські спортсменки всіх перемогли.

Нагородження переможців можна переглянути за посиланням.

Стрічка новин