Світлини тепер в історії

Пам'ятні фото, зібрані впродовж останніх 20 років фотохудожником Сергієм Назаркіним та його сином Іллею, передали до Державного архіву Полтавської області. На них – ветерани Другої світової війни. Виставка працювала у «Центрі громадського моніторингу «Погляд».

- У дитинстві я прокидався під пісню «Як тебе не любити, Києве мій». І тепер у мене є 3 міста, у які я закоханий: це місто Київ - наша столиця, місто Полтава, яке я просто дуже люблю, я люблю ходити пішки, люблю зелені вулиці, і Опішня.

Одному з улюблених міст, Полтаві, фотохудожник і присвятив виставку «Погляд крізь роки: покоління мудрості і звитяги». За час роботи фотокореспондентом Сергій Назаркін зібрав у своїй колекції велику кількість світлин з різноманітних заходів та визначних подій у житті міста. Аби вони не лишилися тільки здобутком фотографа, після виставки світлини передали до архіву.

Сергій Назаркін, фотохудожник 

- Тих людей, яких ми знаємо, а ми знаємо більшість - ми підпишемо. Про те, хто автор, кого зображено на фотографії. І всі фотографії до єдиної ми передамо в архів.

Ідею передачі світлин до архіву підтримав і керівник громадської організації «Центр громадського моніторингу «Погляд» Олександр Залужний.

Сергій Назаркін, фотохудожник 

- Без підтримки таких людей не відбулось би цієї фотовиставки і не було б передачі в архів. Це дуже приємно, що є такі люди, які з повагою ставляться до ветеранів, які розуміють суть подій і підтримують художників

Окрему ініціативу Олександр Залужний запропонував і для інтернет-користувачів. Вона полягає у тому, щоб кожен, хто знає людей на світлинах, написав про них на сторінці ГО «Погляд» у Фейсбуці. Пізніше зібрану інформацію про ветеранів теж передадуть до Державного архіву Полтавської області.

Олександр Залужний, керівник ГО «Погляд»

- Все-таки пам'ять повинна залишатися. І пам'ять не лише у серцях людей і душах, а й візуальна. До того ж вона потрібна і нам, і нашим нащадкам, і дітям, і онукам. Адже ці люди жили у Полтаві, вони захищали наше місто, вони захищали мирне небо над нашою головою. І я вважаю, що все-таки ми повинні про них пам'ятати.

Працівники Державного архіву Полтавської області переконують, що ці світлини мають велике значення для майбутніх поколінь полтавців. 45 фотографій передані до архіву у друкованому та електронному вигляді.

Тарас Пустовіт, заступник директора Держархіву Полтавської області

- Це роботи майстра. Вони зроблені якісно, вони відтворюють події останніх 20-ти - 30-ти років. А оскільки події Другої світової війни завжди є актуальними, ці світлини будуть використовуватися і нашими працівниками, і дослідниками.

Світлини та інформацію про них архівісти обіцяють демонструвати за будь-якої нагоди на своїх виставках. 

Стрічка новин