Екологи та громадськість області стурбовані прикладом безвідповідального ставлення деяких сільгоспгосподарників до збереження поверхневих грунтів: знову горить стерня обабіч приміських доріг

У такий спосіб у господарствах позбавляються сміття рослинного походження, тим самим завдаючи природі невиправної шкоди.

Прикро, але ось таку жахливу картину, коли спека у розпалі, а на селі кипить робота, доводиться спостерігати кожного літнього сезону. Спритні господарники у такий спосіб позбавляються рештків сухої рослинності, а земля – свого найціннішого шару – груту. Того самого гумусного горизонту, що за вченою версією живить рослину й відновлюється через сто років. Разом зі шкодою грунту гинуть дрібні тварини, розорюються пташині гнізда, інколи вогонь перекидається й на найближчі населені пункти та торфяні болота. Керівники господарств, які шукають найпростіший шлях наведення ладу на своїй землі, мабуть, мають зайві кошти, якщо раз у раз порушують чинне природоохоронне законодавство. Адже сьогодні штрафи за такі дії контролюючі органи стягують з винних чималі.

Стрічка новин