Стара-нова ціна за проїзд

З першого жовтня перевізники знизили вартість проїзду. Тож тепер в маршрутках та автобусах полтавці мають платити 4 гривні, за поїздку в тролейбусах – 2 гривні. Як до цього ставляться самі жителі та що з цього приводу думають перевізники, дізнавалась Ірина Щербак.

Подружжя Валентина та Микола Жердецькі сьогодні їхали в транспорті за 4 гривні. Знижену ціну підтримують, адже щодня користуються міським транспортом, щоб потрапити на роботу чи додому.

Валентина та Микола Жердецькі, полтавці

- Якщо заробітна плата мінімальна, то, звісно, краще, коли знизили ціну.

У відділі з питань транспортних перевезень повідомили: до старої ціни повернулись після того, як Харківський апеляційний суд визнав рішення Полтавського адміністративного суду щодо незаконного підняття тарифів. 

Юрій Сябро, начальник відділу з питань транспортних перевезень та зв’язку Полтавського МВК

- Відправили всім перевізникам інформацію про те, що необхідно виконувати рішення суду, так як воно набрало законної сили. Перевізники пояснюють, що це для них економічно невигідно. Проте, на даний час необхідно просто виконувати рішення суду.

І поки необхідно виконувати рішення суду, перевізники повідомляють свою думку з приводу проїзду по 4. В Оксани Андрієвської – 5 транспортних засобів за маршрутом «51» «Південний вокзал – Алмазний». Через здорожчання цін на паливо та за нинішнім тарифом з п’яти на маршрути виїхав 1.  

Оксана Андрієвська, приватний перевізник

- Зараз в нас очевидне популістичне гасло: «Ми домоглися», «Ми знизили». А чим це все обернеться для Полтави, ну подивимось протягом тижня. Я думаю, більша половина транспортних засобів стане. І коли в місті буде транспортний колапс, можливо, тоді наші новоспечені керівники і будуть думати.

Підтверджують слова перевізників і самі водії. 

водій

- Половина не виїхала. Я дивлюсь по цьому, менше машин стало.

Перевізники, котрі відправляють на маршрути не всі транспортні засоби, порушують умови договору, підписаного з міськвиконкомом. Цим самим можуть поплатитися можливістю здійснювати перевезення. 

Юрій Сябро, начальник відділу з питань транспортних перевезень та зв’язку Полтавського МВК

- До них можливе прийняття мір. Попередження на перший раз, другий раз – за підписом заступника міського голови. І потім – аж до розірвання договору.

Разом з цим, 4 перевізника вже надіслали нові розрахунки за проїзд. На їх думку, ціна має бути близько 8-и гривень. Натомість, полтавці з цією вартістю не погоджуються. 

Катерина Бабенко, студентка  

- Це не для Полтави. Я була у Львові, і там теж по 5 гривень, так ми там за 5 гривень годину їхали. А тут ти за годину Полтаву об’їдеш – це не пропорційно, я вважаю.

Стрічка новин