Активісти провели марш за права тварин

Закликали не знущатися та не використовувати тварин в цирку. Не проводити на них досліди, купувати штучне хутро. Акція – всеукраїнська, Полтава цього року участь в ній взяла вперше.

Волонтери, активісти та захисники тварин зібралися у Корпусному парку. В руках – плакати з лозунгами: тварини – не іграшки, час припинити знущатися. Мета мітингувальників – привернути увагу до популяції безхатніх тварин, закликають до гуманних методів умертвління домашньої худоби, просять припинити полювати задля задоволення на диких звірів.

Юлія Костенко, голова організації «Яворина» Полтавської області

- Живі істоти: чи-то тварина, чи-то земноводні, будь-які живі істоти – такі самі рівні, як і ми. Вони мають такі самі права на життя, на виживання. Мене завжди жахає, от я люблю рибалку, але для мене завжди жахливо це полювання. Вони вижили у цьому лісі, в тих умовах, вам що, їсти нічого, нашо ви його вбиваєте?

Юлія Костенко каже: щоб впливати на ситуацію з полюванням, треба змінювати законодавство, притягувати до відповідальності за вбивство заради азарту. Також активістів хвилюють питання тварин-безхатьків. Пропонують способи їх вирішення.

Ельвіра Попова, волонтерка

- Я – за стерилізацію, як за гуманний метод урегулювання численності народжування безхатніх собак. І друге, що б я порекомендувала, – це все ж фінансувати ті програми, які допомагають людям пояснити, як поводитися з тваринами, як вуличних перетворити у домашніх, ніжних і лагідних тварин.

Про вуличне життя знає Монро. Зараз їй 7 місяців. У тримісячному віці її підібрали в лісі. Разом з господаркою сьогодні Монро маршируватиме за права таких, як вона. Власниця каже: ніколи не шкодувала про те, що взяла на себе відповідальність за виховання та життя тварини.

Наталія Букко, учасниця марш-ходи за права тварин

- Дуже активна, дуже цікава, їй все треба. І любить усих. Любить лапами стать аж до самого обличчя, добре відноситься як до людей, так і до тварин.

Учасники починають марш-ходу. Йдуть від Корпусного парку до Білої Альтанки. Дорогою роблять зупинку на площі перед театром Гоголя. Під час свого маршруту закликають перехожих відмовлятися від натурального хутра, зменшити вживання м'ясних продуктів, просять піклуватися про тварин. Мітингувальників підтримували перехожі, робили колективні фото. Марш-хода завершився на площі перед Білою Альтанкою.

Стрічка новин