Спортивний комплекс на Петра Юрченка потребує додаткових 70 млн гривень

Місто вже витратило на зведення цього масштабного об'єкту 50 млн. Проте до закінчення робіт ще далеко. Наразі зведені основні конструкції будівлі, триває утеплення фасаду. Днями на будівництві побувала комісія міської ради. Депутати і чиновники перевірили хід ремонтних робіт та визначили недоліки, над якими потрібно працювати. Коли ж врешті-решт Полтава отримає спортивно-видовищний комплекс європейського рівня – у наступному сюжеті.

Спортивний довгобуд. Так можна назвати цю будівлю по вулиці Петра Юрченка. Спортивно-видовищний комплекс в Авіамістечку почали зводити ще у 2012 році з особистої ініціативи Олександра Мамая. З того часу роботи на цьому об'єкті кілька разів зупиняли: чи-то не вистачало коштів, чи-то – робочих рук. Останні кілька місяців роботи взагалі не проводилися.

Андрій Лямін, перший заступник Полтавського міського голови

- Було все пущено на самотьок, тому виникла така ситуація. Оскільки не було профільного заступника, як ви знаєте, 4 місяці по цьому напрямку, тому маємо те, що маємо. Але будемо виправляти цю ситуацію на краще.

Цього дня депутати міської ради перевіряють, на якому етапі роботи на об'єкті. Висновок – невтішний: порушено графік виконання робіт. Фасад не утеплений, штукатурка та плитка у приміщеннях відсутні. Є тільки основа конструкції.

Володимир Годня, начальник управління капітального будівництва Полтавського МВК

- На сьогодні завершені роботи по спорудженню основних конструктивних елементів, коробки будівлі. Тобто є стіни, є покрівля, є чорнові підлоги, є всі перекриття. На сьогодні проводяться роботи з пожоброблення ферм - це пожежний захист, на сьогодні доводиться до кінцевого ладу вітраж загальний на центральному фасаді, на сьогодні проводяться роботи з утеплення фасаду. Мокра система - це утеплення 100 мм.

Роботи з утеплення планують закінчити до холодів. У цьому разі буде можливість увімкнути опалення та проводити оздоблення внутрішніх приміщень у зимовий час. Критичної ситуації зі спортивно-видовищним комплексом не сталося б, каже депутат міської ради Андрій Матковський, якби колишній міський голова Олександр Мамай, який опікувався будівництвом, не замахнувся на такий масштабний проект.

Андрій Матковський, депутат Полтавської міської ради

- Я завжди виступав проти гігантоманії. За ці гроші можна було за півтора року побудувати три басейна невеличких 25 метрів, щоб у кожному районі міста плавали наші люди. Сьогодні ми маємо так, дуже гарна задумка, і, згідно з цією задумкою, до речі, такого басейну немає в жодному обласному центрі, тому що вони не можуть потягнути, це дуже великі кошти. Але ми за це взялися, і мабуть, неправильно було б це на півшляху взяти і кинути.

Загалом спортивно-видовищний комплекс в Авіамістечку зводять за всіма міжнародними стандартами. У його басейнах можна буде проводити змагання європейського рівня. Велика чаша – 50 метрів завдовжки та глибиною 2 метри. Маленька – 25-метрова. Плюс – роздягальні, велика спортивна зала. Аби втілити все це у життя, необхідні додаткові 50 млн гривень на ремонтні роботи та ще 20 – на закупівлю обладнання.

Андрій Матковський, депутат Полтавської міської ради

- Я особисто буду їхати в Міністерство регіонального розвитку України для того, щоб нам трохи допомогли з державного бюджету. Тому що у місті і так дуже великі проблеми. І ви розумієте, якщо ми 70 млн будемо витрачати на ці цілі, а що нам робити з дорогами, а що нам робити з дахами, а що нам робити з нашими школами.

Точної дати, коли перші спортсмени зможуть позмагатися тут, будівельники не називають. За сприятливих умов це відбудеться не раніше 2019 року.

Стрічка новин