Рятувальники Полтавщини нагадують правила збирання грибів

Рятувальники Полтавщини нагадують правила збирання грибів

Аби запобігти отруєнню дикорослими грибами, фахівці Служби порятунку «101» проводять роз’яснювальну роботу з любителями «тихого полювання». Рятувальники застерігають людей уважно збирати лісові дари і в жодному випадку не купувати гриби на стихійних ринках.

Так, 28 вересня співробітники Кременчуцького міськрайонного управління ГУ ДСНС України у Полтавській області провели профілактичні бесіди з громадянами, які у лісовому масиві збирали дикорослі гриби.

Під час бесід, фахівці ДСНС надавали рекомендації щодо збирання та вживання дикорослих грибів, розповідали про симптоми, які виникають при отруєннях та що потрібно робити до приїзду швидкої медичної допомоги аби зменшити вплив отруйних речовин на організм.

Рятувальники радили не збирати гриби, які ростуть поблизу транспортних магістралей, на промислових пустирях, колишніх смітниках, у хімічно та радіаційно небезпечних зонах. Також, уникати невідомих грибів, особливо з циліндричною ніжкою, в основі якої є потовщення «бульба», оточена оболонкою, з пошкодженою поверхнею, старі, в’ялі, червиві або ослизлі. Не збирати пластинчаті види, оскільки отруйні гриби маскуються під них, уникати «шампіньйонів» та «печериць», у яких пластинки нижньої поверхні капелюшка білого кольору. Не куштувати сирі гриби на смак. Дикорослі гриби підлягають кулінарній обробці у день збору, інакше в них утворюється трупна отрута.

ДСНС звертається до громадян з проханням утримуватися від покупки дикорослих грибів на стихійних ринках. Адже вам не відомо, де і коли вони були зібрані. Навіть їстівні гриби, що ростуть поблизу автодоріг, сміттєзвалищ, промислових підприємств несуть в собі небезпеку.

Стрічка новин