Продукт виробляють, але коштів не отримують

Колектив Полтавського комбінату хлібопродуктів понад пів року без зарплати. Його екс-директор ще навесні втік з підприємства. Робітники тепер без керівника та коштів. До них завітали представники фракції політичної партії «Самопоміч», щоб розібратися у ситуації та допомогти.

Це – Полтавський комбінат хлібопродуктів. Йому вже понад 100 років. Раніше це підприємство було прибутковим, але тепер ситуація змінилася. 

Роман Березка, заступник генерального директора Державного підприємства Полтавського комбінату хлібопродуктів

- Немає зерна, немає борошна, немає роботи, немає заробітної плати. Люди вже на межі. Або буде страйк, або підприємство збанкрутиться і вони звільняться. Підприємство залишиться без працівників та роботи.

На заводі працювало майже 200 чоловік. Зараз їх трохи більше 70. Зустрітися з працівниками завітали представники фракції політичної партії «Самопоміч» депутати Роман Семенуха та Анна Романова. Їх турбують проблеми трудового колективу.

Самі ж робітники працюють із останніх сил. За останні пів року зарплатні не бачили – лише разову виплату у розмірі 600 гривень. До того ж вважають, що місцева влада просто закриває очі на проблему.

- Вони на нас звернули увагу в кінці травня, коли люди вийшли на вулицю і прийшов заступник губернатора і каже: а я не знав, що у вас. Що за влада? 3 місяці завод не працює, а влада не знає. І це під носом. Це не десь в районі за 200 кілометрів.

Роман Семенуха, народний депутат, фракція «Самопоміч»

- Я не розумію, чому й досі не оголошено конкурс на цю державну посаду. Мені здається, що в цьому є певний сенс, яким чиновники доводять до банкрутства, до біди, свідомо підприємство. Я вважаю, що це ненормально.

Підприємство державне, але проблема не вирішується ні на якому з рівнів. Представники фракції політичної партії «Самопоміч» впевнені – це робиться свідомо.

Анна Романова, народний депутат, фракція «Самопоміч»

- По-перше, це результат повної безконтрольності з боку держави. А коли ми вникли в дану ситуацію, то здається, що цей хаос створюється свідомо. Свідомо у змові чиновників та з якимись ділками на цьому ринку. Шкода людей, що в них проблеми, і вже декілька місяців вони не отримують заробітної плати. І нікого це не цікавить, не цікавить керівництво області.

У колективу комбінату хлібопродуктів лише одне питання – коли вирішиться ситуація. Адже чекають вони довго. Пишуть листи, але результатів немає. В травні місяці перекривали дорогу, щоб таким чином звернути увагу міста та області до проблеми заборгованості. 

Анна Романова, народний депутат, фракція «Самопоміч»

- Це в основному жінки, дуже часто самотні жінки передпенсійного віку, яким навіть не іде трудовий стаж. Тому, звичайно, будемо втручатися, але будемо втручатися в тому, щоб привернути увагу. І критикувати тих, хто довів до цієї ситуації та вимагати покарання, вимагати відповідальності.

Представники фракції політичної партії «Самопоміч» пройшлися територією підприємства. Їм провели невелику екскурсію. Вони налаштовані рішуче: потрібно діяти негайно. 

Роман Семенуха, народний депутат, фракція «Самопоміч»

- Негайне звернення до НАБУ, до прокуратури, до Міністра. Нам також цікава позиція голови Полтавської обласної адміністрації, адже я впевнений, що він також несе за це відповідальність.

А тим часом працівники чекають допомоги та підтримки.

Стрічка новин