Екологічна свідомість – для голів ОТГ

Для них провели тренінг на екологічну тему. Про нововведення говорили представники одразу 3 міністерств: регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ, аграрної політики та екології і природних ресурсів.

У коридорі біля зеленої зали триває реєстрація. За декілька хвилин розпочнеться треніг для голів селищних, сільських та районних рад. Тема – екологія. Навчання проводимуть представники природничих міністерств та фондів України. 

Анатолій Ханко, заступник голови Полтавської обласної ради

- Для нас головне, щоб ми були в тренді з часом. У законодавстві відбулись певні зміни, і потрібно наших сільських, селищних, районних голів спрямовувати в правильне русло, щоб вони розуміли, яка йде тенденція. Будуть практичні заняття, сподіваємось, що тут буде кілька кейсів щодо використання нового законодавства, щоб наші громади на місцях могли реалізовувати ці проекти.

Лідія Євтушенко, представниця Мінрегіону, будівництва та житлово-комунального господарства

- Це мова про те, які виклики перед державою, які можливості дають зміни, які можливості дає держава і які можливості є зараз у громад. Це зміни. І від нас залежить, щоб зміни були позитивними. Для цього потрібно багато навчатися, отримувати додаткову інформацію.

Фінансує екологічні навчання Польща. Аналогів у них немає, але тему екології підтримують. Наразі Польща вже пройшла етап становлення адміністративного устрою, а в Україні цей процес триває. Тому організатори вважають цей проект актуальним.

Анастасія Чорногорська, представниця фонду міжнародної солідарності Республіки Польща

- Наразі в Україні, на жаль, приділяється незначна увага екологічній складовій розвитку. Тому ми вирішили підтримати цей проект, щоб навчити представників ОТГ, як враховувати екологічний компонент під час планування свого майбутнього розвитку, написання проектів, паралельно вчимо, як писати проектні заявки, залучати фінансування в громади.

Семінар побудували в поєднанні теорії та практики. Спікери на конкретних прикладах розповідали про законодавство та вчили писати проекти. Семінар тривав до 16 години. Заняття не пройшли даремно. Учасники отримали базові знання із законодавства на екологічну тематику. 

Стрічка новин