Мешканці 5ти-поверхового будинку вже 7 років потерпають від зловонного сусідства

Підвал одного із під'їздів 5-ти поверхового житлового будинку за адресою Європейська, 146 Б вже сім років періодично тоне у каналізаційних стоках. Виною всьому – колодязь, який не перебуває на балансі жодної із комунальних структур міста. Жителі пишуть колективні заяви до місцевих та обласних органів з проханням вирішити проблему упродовж всього часу її існування. Та поки нічого не вирішилося.

Біля будинку за адресою Європейська, 146 Б зібралися мешканці 6 під’їзду. Їх об’єднала спільна проблема, яка вже 7-ий рік не дає комфортно проживати в своїх оселях.

Віктор Бережецький, мешканець будинку по вул.Європейській, 146 Б

- Несправність поворотного колодязя каналізаційного. Фекалії стічні, стікають при найменшому підпорі двірної каналізації прямо у підвал. І на протязі семи років мешканці під’їзду №6 живуть не в комфортних квартирах, а практично у туалеті.

Каналізаційний колодязь знаходиться між житловим будинком 146 Б та двоповерховим гуртожитком. Мешканці нарікають: їх будинок об’єднали каналізацією з гуртожитком, після чого почалися постійні підтопи підвалу.

Віктор Бережецький, мешканець будинку по вул.Європейській, 146 Б

- Зверталися ми в багато інстанцій колективними заявами. Але віз і нині там. Незрозуміло, кому належить на сьогоднішній день гуртожиток. ВАТ «Керамік» побут, потім УКР «Керпич». А зараз незрозуміло: він не стоїть на балансі міста, не стоять на балансі їхні сітки, ні каналізація, ні опалення, нічого.

Відомо і те, що коли відбувалося підключення каналізаційних мереж  гуртожитку, було порушено герметизацію колодязя. Про це свідчить акт обстеження каналізаційної системи експертом «Полтававодоканалу». Та останній на себе ремонт не бере. Колодязь не знаходиться на їхньому балансі. Через несправний каналізаційний колодязь підвал будинку періодично заповнюється нечистотами, та, окрім запаху, мешканців турбує іще одна проблема.

Катерина Іржавська, мешканка будинку по вул.Європейській, 146 Б

- Ви ж бачите, як пенсіонери живуть: купиш щось на зиму, а тепер його треба викидати. Я вже там і всі кухвайки позносила, понакривала, та й не знаю, що з неї буде, з тієї картошки.

Щоб розібратися у цій ситуації та допомогти жителям будинку, ми звернулися до юриста. Богдан Яненко має досвіт у комунальних справах. Він запропонував два способи вирішення проблеми. Один із – позов до суду на утримувача гуртожитку, через який виникла аварійна ситуація. Та оскільки наразі він невідомий, запропонував інший вихід.

Богдан Яненко, юрист

- В даному разі, я вважаю, громадяни можуть звернутися до місцевих органів влади зі своїми письмовими зверненнями у відповідності до закону. І у своїх письмових зверненнях необхідно викласти цю проблему, яка існує. Крім цього, до звернень необхідно додати документи, які підтверджують існування цієї проблеми.

Відомо, що мешканці будинку не раз писали колективні заяви до «Полтававодоканалу», ЖЕО №2 та міського голови з вимогою відключити гуртожиток від їхньої каналізаційної системи і відремонтувати колодязь. Та упродовж семи років проблема не вирішувалася. Для роз'яснення ситуації звернулися до представника «Полтававодоканалу». Там нарікають на інше.

Ліана Козмійчук, прес-секретар КП «Полтававодоканал»

- За даною адресою досить часто виїжджає наша аварійна бригада, досить часто прочищує дворову мережу від побутового сміття. На жаль, культура водовідведення у полтавців не на належному рівні. Досить часто наші фахівці дістають тверде побутове сміття з каналізації, яка пристосована лише для стоків. Для сміття існують сміттєві баки.

Далі пішли до ЖЕО №2, який обслуговує житловий будинок та неодноразово вже усував наслідки підтопу підвалу. Тут нам показали схеми водовідведення, каналізації, теплотраси та розташування на ній проблемного колодязя. Пояснили, як можна вирішити цю проблему.

Михайло Лукін, заступник начальника ЖЕО №2

- На сьогоднішній момент всі ці сітки, які намальовані, – безхозні. Ця безхозність і є однією із причин, що ми не можемо взяти на обслуговування чи на баланс цей гуртожиток, де люди хочуть створити ОСББ. Ми сказали, що ми готові зробити це за умови, якщо «Полтававодоканал» або «Теплоенерго» приймуть ці сітки на свій баланс.

Заступник начальника ЖЕО №2 Михайло Лукін каже: це питання вирішується, тому повна ліквідація проблеми поки залишається невирішеним питанням.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію