Зростання ціни на газ в Україні перенесли

Зростання ціни на газ в Україні перенесли

Кабінет міністрів України на своєму засіданні продовжив дію спеціальних зобов'язань з (PSO) продажу природного газу для потреб населення і теплокомуненерго за зниженою ціною до 18 жовтня. Це означає, що вартість газу для українців зросте не 1 жовтня, як передбачалося раніше, а 18-го.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на прес-секретаря прем'єр-міністра Володимира Гройсмана – Василя Рябчука.

"Продовжили PSO до 18 жовтня", – сповістив він.

Зазначимо, що спецзобов’язання для "Нафтогазу" полягають у тому, що компанія отримує право на закупівлю газу для потреб населення України за ціною, яка розраховується не за ринковими методами, а залежить від середньорічних цін на газ на європейському хабі.

Нагадаємо, постанова Кабміну від 22 березня 2017 року передбачала, що спецзобов’язання з продажу газу населенню і теплокомуненерго діятимуть до 1 квітня 2018 року. Тобто, вартість газу в Україні повинна була зрости ще навесні. Проте згодом уряд продовжив спецзобов’язання до кінця травня, а ще пізніше – до кінця липня, серпня та вересня.

У межах співпраці з Міжнародним валютним фондом Україна зобов'язалася відмовитися від PSO і перейти до ринкових цін на газ, проте влітку і восени 2017 року відмовилася від їх виконання.

Наразі питання цін на газ для населення є ключовим для відновлення фінансування від МВФ.

Стрічка новин