16 Полтавських ОТГ отримали землі

Передали їх із державної власності у комунальну. На Полтавщині є 39 громад, які до кінця року матимуть земельні ділянки

Біля зали засідань починають збиратися голови об'єднаних громад. Сьогодні вони отримають у володіння нові землі. Серед присутніх – і голова Засульської сільської ради Лубенського району Сергій Бондаренко. 

Сергій Бондаренко, сільський голова Засульської сільської ради Лубенського району

- Землі, які на сьогодні знаходяться в оренді, і ними до цього часу розпоряджалася держава, то сьогодні можливість дається передати їх в комунальну власність, щоб громада вирішувала питання: кому і на яких умовах, яким чином передати цю землю, щоб земля працювала на громаду.

У кабінеті присутні представники 16 територіальних громад.

Вадим Чувпило, начальник ГУ Держгеокадастру у Полтавській області

- Ми вже повністю підготували всі необхідні заходи, і от зараз ця церемонія буде проходити. Що стосується загальної кількості ОТГ, то на території Полтавщини, яка включені у роботу, їх є 39 ОТГ.

Кошти з оренди землі будуть отримувати органи місцевого самоврядування, тобто, ОТГ.

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА

- За кожним гектаром чи квадратним метром землі стоїть навантаження, чи не навантаження. Найголовніше, куди ці податки ідуть. Вони ідуть в бюджет, чи в приватні кишені. Тому ініціатива Кабміну абсолютно правильна.

А ось і передача земель. Підписи обох сторін та потискання рук. 

Сергій Бондаренко, сільський голова Засульської сільської ради Лубенського району

- Земля – це одна із складових наповнення місцевих бюджетів, окрім податку фізичних осіб. І від кількості землі, якою ми маємо розпоряджатися, залежить наше фінансове майбуття. Це і розвиток, і утримання різних об'єктів: соціального, культурного, інфраструктурного напрямку.

Цього дня з державної у комунальну власність передали землі у таких районах: Кобеляцький, Полтавський, Лохвицький, Лубенський, Пирятинський, Козельщинський, Хорольський, Новосанжарський, Великобагачанський.  

У Полтавській області залишилося ще 5 ОТГ, які мають отримати землі. Передача планується на листопад 2018 року.

Стрічка новин