Картини оживають у Художньому музеї Полтави

Картини оживають у Художньому музеї Полтави

До Міжнародного дня туризму у місті продемонстрували новітню інформаційну технологію «Доповнена реальність в музеї». Технологія добре відома відвідувачам світових музеїв, для України – нова. Окрім презентації нового проекту, на гостей заходу чекало нагородження відзнаками представників туристичної сфери Полтави та переможців міських конкурсів.

Валентин Кравцов – один з творців програми, що має зробити музей цікавішим. За такою допомогою до компанії «Vektior» звернулися представники програми «Полтава туристична».

Валентин Кравцов, керівник інформаційної технології «Доповнена реальність в музеї»

- Це дуже розвинена на сьогоднішній день технологія. Її всі зустрічають як якийсь «вау-ефект». Тож ми запропонували зробити доповнення з оживленням картин. Сьогодні ми продемонструємо цей додаток. На сьогодні програма вміє робити два види оживлення.

Інформаційна технологія «Доповнена реальність» у Полтаві демонструється вперше. Для того, щоб скористатися додатком, слід встановити його на власний смартфон. Зробити це можна просто на вході до музею за допомогою QR-коду. Зараз це можливо лише для власників телефонів на андроїді, але вже зовсім скоро можливості з'являться і для користувачів Аппстору. З програмою у відвідувача з'являється особистий гід.

Не лише розповідає про картину, а й може змінювати її. Приклад анімації Валентин Кравцов показує на полотні Костянтина Маковського «Діти, які біжать від грози».

Технологія, презентована у Полтаві, для України досить рідкісна. Вперше вона була використана в одному з приватних музеїв у Дніпрі, наступною – у Києві. Так Полтавський Художній музей став другим державним, де є подібна технологія.

Віталій Павлов, начальник відділу туризму міського управління культури

- У світі така технологія започаткована у Сполучених Штатах Америки у 2011 році. Зараз вона дуже популярна у таких світових збірках, як Лувр, Національна картинна галерея, Вашингтонський музей природи. Ну а от в Україні робляться перші кроки.

Найближчим часом аналогічні проекти планують запровадити в одному з літературно-меморіальних музеїв міста, а також у Державному історико-культурному заповіднику «Поле Полтавської битви».

Стрічка новин