У Козельщині презентували книгу «Величний подвиг Козельщинського району»

В ній – історії про події Другої світової війни та героїчні вчинки простих людей. Всі герої книги – уродженці Козельщинського району. Приурочили презентацію до Дня визволення міста від нацистських загарбників.

Єлизавета Коробченко, учениця 11 класу Оленівської школи 

- Продала усе майно після смерті чоловіка, не залишила нічого собі. Вона купила танк. Це взагалі мене так вразило. Гроші всі витратила на танк, а потім ще й стати механіком-водієм і піти воювати нарівні із чоловіками.

Це одна із історій, про яку описано у книзі «Величний подвиг Козельщинського району». Вона вразила Єлизавету Коробченко. Цього дня дівчина разом з сестрою прийшла до малої актової зали районної державної адміністрації. Тут зібралися містяни та гості. Приблизно об 11 починається захід. Історик та письменник Григорій Сердюк презентує збірник з розповідями про героїчні вчинки земляків. Книгою закликає пам’ятати про їх подвиги.

Григорій Сердюк, автор книги «Величний подвиг Козельщинського району»  

- Наш загальний внесок в те, щоб пошанувати героїв війни, які не шкодували себе у боротьбі з найлютішим ворогом людства – німецьким фашизмом.

Григорій Сердюк дякує всім, хто посприяв у виході книги, спонсорам, які виділили кошти, та людям, які її друкували. Їх запрошують до слова. Микола Сушко – активіст. Не раз бував на Сході та допомагав бійцям ООС. Він працював над видавництвом книги. Емоційно розповідає про зміст.

Микола Сушко, активіст

- Це розповідь. І тут вже на скільки твоя творча уява і твоя спроможність взяти цей біль, щоб зрозуміти, про що цей подвиг. Я, до речі, так і не зміг цю книгу прочитати повністю. Вона дуже концентрована, дуже ємнісна. Там під кожним оповіданням – дуже багато підтексту, і ти коли це розумієш, то про це тяжко читати.

Під час презентації учні шкіл – Пригарівки, Бреусівки та Оленівки – зачитали історії, представлені у книзі. Автор збірки робить акцент на тому, що книгу потрібно використовувати у патріотичному вихованні дітей.  

Григорій Сердюк, автор книги «Величний подвиг Козельщинського району»  

- Ця книга посприяє пробудженню благородних, моральних почуттів у душах молодих людей. Можливо, це їх спонукає до пошуку. Можливо, це спонукає їх переосмислити багато що.

Серед присутніх у залі – жінки у вишиванках – місцеві співачки. Вони виконали народну пісню. Після всі вийшли на вулицю, та в знак пам'яті про своїх загиблих земляків, які захистили місто від фашистів, поклали квіти до пам'ятника Вічно живим.

Стрічка новин