Полтаву відвідав український політик Роман Безсмертний

Він зустрівся зі студентами педагогічного університету, а потім взяв участь у роботі дискусійної платформи «Якої ми хочемо Україну». Роман Безсмертний відповів на питання, які найбільше хвилюють полтавців, та поділився своїми думками щодо подальшого розвитку України.

З робочим візитом у Полтаві - український політик, колишній Віце-прем'єр-міністр України Роман Безсмертний. Один із авторів української Конституції спершу зустрічається із полтавськими студентами. В аудиторії - майбутні географи та історики. Студенти спілкуються з політиком про українське сьогодення та її майбутнє. Їх зокрема хвилюють питання медичної реформи, освіти, Мінський процес, адміністративно-територіальна реформа тощо. 

- Якщо ви подивитеся сьогодні на розподіл повноважень, то дві третіх знаходиться в центрі. Фактично відбувся розрив суспільства і людини і державної системи. Вони існують одна за межею іншої. Ви візьміть будь-який район територіально, накладіть на нього освітній округ і медичний округ. А якщо ви на це накладете бюджет, ви жахнетеся, тому що ви зрозумієте: це - суцільний хаос.

Про розрив між державою та суспільством Роман Безсмертний говорить і під час зустрічі-дискусії «Якої ми хочемо Україну». 

Роман Безсмертний, політик, Віце-прем'єр-міністр України (2005 р.)

- Очевидно, що у вас, мене є відповідь своя на це питання. А в нас є спільне бачення? Бо з бачення кожного із нас треба скласти наше розуміння, чого ми всі хочемо. І що в цьому «хочемо» співпадає, а що призводить до того, що ми починаємо конфліктувати, спочатку дискутувати, потім конфліктувати.

Полтавці, присутні на зустрічі, вступають у дискусію, ставлять питання, озвучують свої думки щодо проблемних питань. Після розмови з Романом Безсмертним у них - приємні враження.

Людмила Мірошниченко, мешканка м.Гребінка

- Все, що я хотіла почути, я почула. На мене справило враження відсутність якихось порожніх лозунгів. У нас на сьогоднішній день багато чого декларується, але взагалі нічого не робиться. Мені сподобався механізм вирішення мого питання, яке він запропонував. Я думаю, що насправді все у нас буде добре хоча б з огляду на те, що такі люди є в країні, які пропонують більш новий підхід вирішення старих проблем.

Полтава стала 9 містом, де політик проводить цю зустріч-дискусію. Зі сцени говорить про те, що в Україні вкрай необхідно закінчити війну, подбати про власну безпеку, подолати корупцію, поліпшити стан економіки та бізнесу. Аби досягти цього у Романа Безсмертного є «рецепт».

Роман Безсмертний, політик, Віце-прем'єр-міністр України (2005 р.)

- Необхідно йти на глибоке перезаснування держави. Треба змінювати інституційну модель. Що означає «змінювати інституційну модель»? В усіх містах, де ми були, я чув фразу «Київ нас не чує». А як він може почути. Подивіться на систему організації влади. Де ті канали, по яких можна доносити цей сигнал? Що у нас є представництво регіонів в парламенті? Немає.

Такі зустрічі Роман Безсмертний планує провести по всій Україні. Після завершення цього туру буде презентація, яка вже отримає назву «Якої ми прагнемо Україну».

Стрічка новин