30 вересня – Всесвітній день бібліотек

У місті є обласна бібліотека для юнацтва імені Олеся Гончара. Вона працює з 1976 року. За цей час вона зазнала не один переїзд та значне розширення фондів. Бібліотекарі проводять презентації книг та залучають медіаресурси. І це все – щоб привабити нового читача. 

Це Полтавська обласна бібліотека для юнацтва імені Олеся Гончара. Вона має довгу та цікаву історію. 

Денис Ведь, бібліотекар

- Бібліотека була створена 1 серпня 1976 року, а вже своє ім'я отримала у 1997 році та стала носити ім'я письменника та журналіста, академіка Олеся Гончара. Це вже друге місце, де знаходиться бібліотека, раніше вона була за іншою адресою, але коли розбудовували цей район, її перенесли саме на це місце, та ця будівля будувалася саме для цієї бібліотеки.

- Фонди нашої бібліотеки – різноманітні. Це і художня література, і література різноманітних галузей знань. Зокрема, от на даній виставці, на даному перегляді ви бачите книги, які різноманітні за тематикою та сюжетом. А також вони різноманітні за своїми розмірами. Це і дуже малесенькі отакі книги. Це національний атлас України. Це одна з найдорожчих і найбільших книг, які в нашій бібліотеці є.

А знайти необхідні джерела допоможе бібліографічна довідка.

- Співпрацюємо із студентами різних вузів, де також надаємо ми різну інформацію, яка знаходиться у фондах нашої біблотеки. Надаємо методичну допомогу при складанні рекомендаційних списків літератури.

Але не лише книгами багата бібліотека.

- Наша бібліотека створює дуже багато цікавинок, дуже багато такого, чого немає в інших бібліотеках. Це і відеоролики, і соціальні ролики, презентації, буклети, візитки, візитівки свої, електронні виставки, мендіапрезентації та фотоподорожі.

У бібліотеці працюють не лише любителі цієї справи, а й письменники. Це Олена Колінько. Вона нещодавно представила свою першу дитячу книгу «Шпалереон». А професію бібліотекаря обрала, бо хотіла мати творчу професію. 

Олена Колінько, бібліотекар 

- Захотілося працювати із читачем, із юнацькою аудиторією, популяризувати читання, і тут є всі умови для цього.

Читачі можуть взяти книгу додому або ж попрацювати з нею в читальному залі. 

Вікторія Логвиненко, провідний бібліотекар відділу періодики і документів іноземними мовами

- Велику конкуренцію бібліотеці, книзі в наш час становить інтернет та гаджети, які заполонили вільний простір та час людини. Тому наше завдання – звернути увагу на книгу, привернути увагу і показати, що читати – це модно, цікаво, корисно.

- А дізнатися більше про нашу бібліотеку ви зможете в книзі «Бібліотеко моя юна».

У бібліотеці постійно проводять презентації книг та заходи для молоді. Фонди книгозбірні постійно зростають, щоб встигати за запитами свого читача.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію