Василю Сухомлинському 100 років

Таку дату з Дня народження відомого поета, публіциста та педагога світова громада відзначить 28 вересня. Напередодні круглої дати в обласній бібліотеці провели читання «Все починається з добра, все починається з любові». Співорганізатором заходу стала «Лабораторія інноваційних освітніх рішень».

Ольга Процай – учениця першого ліцею, а сьогодні – одна з учасниць читання. Дівчина з дитинства любить читати, тож і свій День народження сьогодні відзначає у бібліотеці. Ольга декламує твори свого улюбленого письменника Василя Сухомлинського.

Про Василя Сухомлинського сьогодні тут говорять не лише учні ліцею, а й працівники бібліотеки, студенти та викладачі педагогічного університету. Читаннями та доповідями вирішили відзначити соту річницю з Дня народження видатного педагога, публіциста та письменника Василя Сухомлинського.

Марія Полякова-Лагода, бібліотекар відділу соціокультурної діяльності ПОУНБ ім.І.Котляревського

- Полтавська обласна наукова бібліотека та "Лабораторія інноваційних освітніх рішень" кафедри початкової освіти, природничих і математичних дисциплін та методик їх викладання Полтавського національного технічного університету виступають з нами у співпраці. Тому сьогодні ми заслухаємо доповіді викладачів, студентів, виступи учнів.

Серед тих, хто знайомить з особистістю Василя Сухомлинського, – Валентина Цина. Як доктор педагогічних наук жінка добре знає життєвий та творчий шлях письменника й викладача. Жінка запевняє, що як викладача його можна схарактеризувати його ж цитатою - "серце віддаю дітям". Але згадує у доповіді Валентина Цина і про складнощі у житті педагога та письменника.

Валентина Цина, доктор педагогічних наук

- Московська еліта не підтримала твори Сухомлинського. Науковці Московської академії наук сказали, що у Сухомлинського не педагогічна система, а "педагогічне сюсюкання", що їм потрібні борці за комунізм і тому систему Макаренка потрібно більш втілювати, ніж систему Сухомлинського.

Про педагогічні погляди Василя Сухомлинського говорить і Юлія Павленко. Доцент кафедри початкової освіти, природничих і математичних дисциплін додає, що система нової української школи має багато спільного з запропонованою Сухомлинським ще у минулому столітті.

Юлія Павленко, кандидат педагогічних наук

- Василь Олександрович ставив у центр особистість дитини. У центр всієї педагогіки. Так само і нова українська школа націлена на дитиноцентризм. Дуже важлива організація освітнього простору, освітнього середовища. У Василя Олександровича, у школі, яку він очолював, це теж був один із важливих принципів.

Загалом на гостей заходу чекали виступи 5-ти науковців. Темою ж педагогічних читань стала одна з цитат - "Все починається з добра, все починається з любові".

Стрічка новин