На Полтавщині ремонтують 100-річну школу

У селі Піски-Удайські Чорнухинського району почали ремонт 100-річної школи, збудованої в рідкісному стилі - український архітектурний модерн за проектом Опанаса Сластіона.

Про це повідомила киянка Ольга Ліщенюк, яка разом з чоловіком бере участь в процесі її відновлення. Вона зазначила, що робочі спиляли Трухлого дерева, які могли впасти на школу і відремонтували дах.

"Хлопці просто божевільні майстри, в хорошому сенсі цих слів! Люлька зі стрілою літала в сантиметрах над дахом школи, заставляючи моє серце тікати в п’яти", - написала Ольга Ліщенюк.

Унікальні столітні школи в стилі український модерн були побудовані за проектом українського художника, етнографа і архітектора Опанаса Сластіона в період 1910-1914 років. У всіх них є характерні ознаки: 6-кутні вікна, фасад з орнаментом і башти.

Школи Лохвицька земства - це проект волонтерів та активістів, які намагаються врятувати цю унікальну культурну спадщину. Вони вже домоглися надання школам статусу пам'яток архітектури і почали відновлювальні роботи.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію