22-го вересня відзначили 935-ту річницю з Дня заснування міста Хорол

Цього дня містянам вручили почесні нагороди, організували святковий концерт, кікбоксинг, паурліфтинг, шахматний турнір, турнір з екстремального велоспорту, фотовиставку.

У Хоролі на Полтавщині - свято. 22-го вересня відзначили 935-ту річницю з дня заснування  міста. 

Оксана Левіна, директор Хорольської центральної районної бібліотеки

- Я наприклад приїхала ,коли мені було 18 років. І після того я живу в цьому місті все своє життя. Особливе тим, що це місто козаче, історичне, древнє. І я думаю, що в цьому місті дуже багато перспектив і велике майбутнє.

Святкували хорольці на центральній площі міста. Її реконструювали за рахунок інвестицій. На площі виклали бруківку, поставили огорожу. Всього спрямували більше мільйона гривень. 057,058 За кошти місцевого бюджету зробили фонтан. Вартість якого близько 1.5 мільйони гривень.

Ремонт доріг у Хоролі - одне із пріоритетних завдань сьогодні.На вулиці Небесної Сотні частково здійсняють  заміну асфальтного покриття. Цього року планують витратити 1.5 мільйона на дорогу при в’їзді в місто зі сторони села Вишняки.

Сергій Волошин, міський голова Хоролу

- Були дощі, потім були морози, все розтавало і дороги перейшли на 30-40% зруйнувалися. В цьому році ми зробили більше трьох мільйонів ямкового ремонта. Ми зробили заїздні частини, ми зробили центральні частини. Було зроблено на 50%.

Окрасою міста є Успенська церква, яку теж відновили. Ліворуч від храму - братська могила «37 тисяч жертв фашизму». Біля неї висадили клуби квітів та виклали бруківку.  Серед архітектурних пам’яток Хоролу на почесному місці - меморіал поету Тарасу Шевченку. Часто біля нього можна побачити дітей та дорослих.  Частину коштів місцевого бюджету спрямували на озеленення міста. Цьогоріч виповнюється 120 років загальноосвітній школі №3. Для неї та інших навчальних закладів закупили ось такі антивандальні майданчики.

Сергій Волошин, міський голова Хоролу

- Міська рада також в тому році виділили невеликі кошти і був побудований дитячий майданчик. Були закуплені, подарені лавки, на той час була виложена плитка. Школам ми усім намагаємся допомагати, тому що діти  -це наше майбутнє.

Облаштували та встановили у Хоролі - п’ять нових зупинок. Ось такий нині вони мають вигляд.  У день міста на жителів чекало багато сюрпризів. Зокрема,  виставка місцевих фотографів.  А також лотерея, під час якої розіграли велосипед та інші цінні подарунки.  Серед розваг для дітей - карусель та батути.  Цього дня організатори встановили ринг та провели кікбоксинг. У ньому взяли участь 16 осіб. Роман Макаренко займається цим видом спорту близько п’яти років.

Роман Макаренко, учасник змагань із кікбоксингу

- Мені подобається різне бойове мистецтво. Участвувати у змаганнях, пізнавати світ, їздити на змагання. Дуже цікаво, з людьми можна познайомитися.

Іван Макаренко, тато Романа

- Люди після такого спорту, які займаються,  витривалі не тільки в кікбоксингу, але ж  вони участвують і боксі. Витривалі і духом, і силою. 

Микола Колпаков, суддя міжнародної категорії

- Я вже третє змагання тут суджу. У минулому судив, в цьому суджу. Хочеться людям і допомагати, і доводити мої знання до суддів.

На свято завітали почесні гості. Народний депутат України Наталія Веселова. Вона  родом із Хорольського району. 

Наталія Веселова, народний депутат України

- Я  буду рада поспівпрацювати із мерією міста Хорол для того, щоб це місто розвивалося, щоб було ще кращим. Щоб людям було тут комфортно жити, щоб створювалися робочі місця.

Вже кілька років поспіль співпрацює із міським головою нардеп Костянтин Іщейкін. За цей час вдалося втілити 14 проектів. На них спрямували  понад 10 мільйонів гривень.

Костянтин Іщейкін, народний депутат України

- Я можу ще раз подякувати  Сергію Михайловичу, що він є тим міським головою, з яким у нас виходять проекти і гроші він не повертає, а засвоює до останньої копійки.

У День міста у Хорольському пологовому будинку народився хлопчик.Маму малюка привітала народні депутати та міський голова.  Жінці вручили подарунок -  пральну машину.

Сергій Волошин, міський голова Хоролу

- Зі святом! Можна я поцілую від усіх нас.

У день народження міста хорольцям вручили  почесні відзнаки та грамоти. Їх отримали працівники робітничих професій, культури, освіти, медицини, а також активна молодь.Для всіх присутніх організували святково-музичний концерт. Звучали улюблені пісні про місто Хорол.

Стрічка новин