Надра Полтавщини хочуть повернути у власність держави

Біля стін Полтавської ОДА мітингують. Активісти вимагають відмінити передачу газових родовищ компанії, що належить російському бізнесмену Павлові Фуксу.

Активісти збираються біля будівлі раніше зазначеного часу. Серед присутніх - представники партії «Громадянська позиція» разом з Єгором Фірсовим.

- Ми вимагаємо зараз скасувати це рішення і вимагаємо скасувати зберегти обличчя обласній Полтавській раді і скасувати це по-доброму.

Газові родовища в приватну власність передали ще під час виїзної сесії 12 липня в Зінькові. Тоді всі депутати підтримали це рішення. За словами представників «Громадянської позиції», в наступному скликанні ради такі речі будуть просто неможливі. І першими, хто контролюватиме це, будуть саме партійці «Громадянської позиції». Нині ж полтавці вже вдруге зібралися під стінами облради, щоб домогтися скасування рішення. 

- Один спец.дозвіл захвачує по 2-3 райони, і оце така ситуація. Це все складає близько 210 тисяч га. Зрозумійте, яка це площа буде. Якщо порівняти з площею Полтавської області, то це буде аж 7,5 %. Там буде працювати російська компанія Голден Деррік, переіменована, замаскована.

Та й Єгор Фірсов вважає, що в рішенні є корупція.

Єгор Фірсов, представник політичної партії «Громадянська позиція»

- Я впевнений, що тут є елемент корупції, тому що за декілька років жодного рішення щодо надр не прийняли, а потім ось так швидесенько олігарху Фуксу віддати. Я впевнений, що це все - корупційна складова, я впевнений, що це не обійшлося без російської комунікації.

На мітинг завітали й активісти, які хотіли зірвати зібрання. Вони кидали яйця в тих, хто виступав. Але це не злякало полтавців. На цьому зупинятися не збираються. 

- Ми будемо пікетувати не тільки Полтавські кабінети, а кабінети й київських чиновників, але це буде зроблено.

Представники «Громадянської позиції» переконані, що депутатам Полтавської облради варто дослухатися до думки мешканців Полтавщини та здорового глузду і скасувати рішення про надання надр компанії російського олігарха.

Стрічка новин