В Україні можуть відмінити книги відгуків і пропозицій

В Україні можуть відмінити книги відгуків і пропозицій

Такий спосіб захисту прав споживачів уже давно застарів, вважають у Міністерстві екномічного розвитку та торгівлі.

В Україні можуть відмінити необхідність мати Книгу відгуків і пропозицій для суб’єктів господарювання роздрібної торгівлі та ресторанного господарства. Про це сказано в проекті постанови КМУ "Про внесення зміни до Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів".

Зараз усі підприємства роздрібної торгівлі і ресторани повинні мати Книгу відгуків  і  пропозицій встановленої форми, в яку споживачі записують скарги, пропозиції, відгуки. При цьому за порушення порядку ведення такої книги підприємця можуть притягнути до відповідальності згідно з законодавством.

Відміна необхідності вести таку книгу дозволить представникам бізнесу зменшити витрати та унеможливлення притягнення їх до відповідальності за порушення за відсутність Книги відгуків і пропозицій на підприємстві, а також покращить бізнес-клімат.

Крім того, як свідчить міжнародна практика, майже у всіх країнах Європейського Союзу (за винятком Польщі) такий інструмент, як Книга скарг і пропозицій, відсутній.

Стрічка новин