У місті провели екскурсію "Полтава очима Короленка"

У місті провели екскурсію "Полтава очима Короленка"

Напередодні Дня міста працівники Полтавського літературно-меморіального музею В.Г.Короленка презентували екскурсію "Полтава очима Короленка". Учасниками живої екскурсії стало понад 70 полтавських велосипедистів.

Екскурсійний маршрут проклали між двома помешканнями Короленка, - будинком Петра Старицького (нині будівля СБУ) та будинком на Мало-Садовій, де пройшли останні 18 років життя письменника. На цьому маршруті створили 7 локацій. Учасники екскурсії почули цікаву інформацію про об’єкти, пов’язані з життям та діяльністю Володимира Галактіоновича. А також познайомилися з відомими особистостями кінця ХІХ та початку ХХ століття. Так, перед глядачами з’являлися доньки В.Г.Короленка Софія та Наталка, перший нарком освіти та культури Анатолій Луначарський у супроводі начальника ЧК Іванова. Поблизу колишньої Великої хоральної синагоги йшла мова про єврейські погроми та справу Бейліса (розповідали про це Володимир Галактіонович та Євдокія Семенівна Короленко).

У Березовому сквері глядачі зустрілися з Костянтином Ляховичем, Наталкою Ляхович та їхньою донечкою Софійкою. Надзвичайно емоційними були сцени у Петровському парку, де показали сцену з автобіографічної повісті Івана Буніна "Життя Арсеньєва" та на вул. Шевченка, 13 під час зустрічі з Ольгою Волкенштейн. Закінчилася мандрівка на подвір’ї музею В.Г.Короленка, де під час чаювання учасники ділилися враженнями про побачене та почуте.

Стрічка новин