У місті пройшла «Полтава вишивана»

7-й рік поспіль напередодні Дня міста полтавці виходять у традиційному одязі, аби разом відзначити цей день. Арт-проект «Полтава вишивана» вже вкотре об'єднав школярів, студентську молодь, представників професій різних галузей. В рамках святкування у парку «Перемога» відбувся фестиваль полтавської кухні, виставка-ярмарок народних майстрів, а ввечері на всіх очікував концерт зірок естради.

У переддень Дня міста біля Білої Альтанки людно. Близько 11-ої години тут вже збираються полтавці у вишиванках. Така традиція молода, проте не нова – вже 7 років молодь, школярі та представники різних професій вирушають ходою від Соборного майдану до парку «Перемога».

Серед тих, хто бере участь у традиційному арт-проекті «Полтава вишивана», – Поліна Василенко. Школярка тут разом із друзями. Свято, говорить, дарує почуття єдності, а також це чудова можливість похизуватися своєю вишиванкою.

Поліна Василенко, полтавка

- Сьогодні ми прийшли відсвяткувати День народження Полтави. Ця вишиванка дісталася мені від моєї бабусі, вона її вишивала. Тому так я хочу і бабусі своїй зробити приємно, що я ношу її витвір.

Цьогоріч зі сцени не лунало офіційних виступів. Депутати разом з громадою були учасниками святкової ходи. Вишиванка, у якій цьогоріч крокує містом секретар міської ради Олександр Шамота, – особлива. За словами чоловіка, її було подаровано на 30-річчя дорогою для нього людиною.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Перш за все, я хотів би привітати всіх полтавців з тим, що ми сьогодні починаємо святкувати День нашого улюбленого міста. Полтава завжди була колискою традицій. І сьогодні ми починаємо святкування Дня міста з нашої нової традиції «Полтава вишивана» – це парад вишиванок.

У вишиванках цьогоріч крокує і родина Матвієнків. З ними – одна з наймолодших учасниць дійства Соломія. 

родина Матвієнків

- Це можливість відчути себе частиною чогось більшого – великої України. Ну а цього року нашій донечці завтра 11 місяців, тому у нас сьогодні – подвійне свято. Ми відпочиваємо, ми маємо можливість показати свої вишиванки, подивитися, яка красива Полтава, які гарні українці.

У традиційній полтавській вишиванці білим по білому на параді – Марія Яковенко разом з чоловіком. Діти та онуки на свято прийти не змогли, тож жінка ретельно фотографує все, що відбувається на святі.

Марія Яковенко, гості свята

- Вперше ми на цьому святі, тому що приїхали сюди зі Сходу і тут оселились у Полтаві. Ми дуже великі патріоти, нам дуже подобається Полтава. Ми прикипіли до неї душею, хоча 55 років прожили у місті Сєвєродонецьку.

Серед гостей у вишиванках – не лише люди. Чи не найбільше глядачів навколо себе зібрала кицька з Диканьки. Вишивану сукню для неї зшила господиня разом зі своєю ученицею.

Не лише парад вишиванок, а також зона з національною кухнею, дитячих розваг та народних майстрів. Серед останніх – Лариса Пілюгіна. Майстриня щойно повернулася з Барселони.

Лариса Пілюгіна, майстриня

- Я вже не знала, скільки там я вишиваю, і так додаю і додаю техніки різні. Нарахувала я їх 25 штук тут. Тут вони різні. І поверхнево нашивний, і прозоро-руханкові. Тут їх дуже багато, і я насолоджувалася, коли вишивала.

Щороку на полтавців чекають нові сюрпризи у святкуванні, говорять організатори.

Вікторія Логвин, головний режисер «Полтава вишивана»

- Взагалі концепція свята кожного року – це об'єднання не лише Полтави, це об'єднання усієї України. Ми всі знаємо, що Полтава – це духовна столиця України. І ми вважаємо, що це наша місія – об'єднати всю Україну, адже ми – і центральна Україна теж.

Святкування завершилося вже затемна. З настанням вечора на сцені у парку «Перемога» виступили зірки української естради: «Kishe», «-Dilemma-», «БеZ Обмежень» та «Kerria».

Стрічка новин