На автодорогах Полтавщини з початку року зважили майже 5 тисяч автомобілів

За цей час фахівці зафіксували 200 порушень перевищення вагових параметрів. Через це, кажуть в обласній Службі автомобільних доріг, руйнується асфальтне покриття. Більшість доріг в області будувалися у 60-70-х роках і не пристосовані до навантаження, яке є зараз.

Решетилівський район. Тут проходить автодорога Н-31 Дніпро-Царичанка-Кобеляки-Решетилівка. 

Анатолій Мягкохліб, заступник начальника Служби автомобільних доріг у Полтавській області

- При інтенсивності руху близько 10 тисяч автомобілів на добу, аналіз руху каже, що на 5 автомобілів, що приїжджають цією дорогою, три з них - великовагові. Ті ремонти, які ми робили в попередні роки, з часом приходять в повну невідповідність, оскільки асфальтобетонні покриття не витримують оцих перевантажень.

Один з методів боротьби із недобросовісними перевізниками - зважування вантажівок. На основних автодорогах державного значення працюють пересувні пункти габаритно-вагового контролю.

Сергій Романенко, ст. держ. інспектор відділу державного контролю та нагляду за безпекою на транспорті у Полт. обл.

- Зупиняється транспортний засіб. Перевіряється в першу чергу документальний контроль проводиться. Якщо по документах транспортного засобу не виявлено ніяких відхилень від нормативно-правової бази, то транспортний засіб підганяється до вагового комплексу.

Комплекс обладнаний пересувними мобільними вагами, які здійснюють зважування у русі. Проблема перевантаження фур, говорять фахівці, загострюється з початком сезону збирання врожаю. З кінця серпня нашими автодорогами активно починають курсувати перевізники, які везуть зернові, соняшник, буряк та інші культури. Замість дозволених 40 тонн, інспектори подекуди фіксують вантажівки загальною масою близько 60 тонн.

Володимир Кужіль, заступник начальника Управління Укртрансбезпеки у Полтавській області

- Тільки за цей рік уже виявлено більше 200 порушень перевищення вагових параметрів. Близько 70 тисяч євро в еквіваленті в гривнях нараховане на порушників, 1 млн гривень порушниками вже сплачено в державний бюджет України як відшкодування шкоди, нанесеної дорожньому покриттю.

Цей майданчик для зважування транспорту у Решетилівському районі - другий в області, побудований в цьому році. Подібний також облаштований в с. Млини Лохвицького району.

Стрічка новин