Полтавці відзначили 75-у річницю з Дня визволення міста від нацистів

Вранці цього дня традиційно поклали квіти до Меморіалу Солдатської слави та вшанували пам’ять полеглих воїнів. Ввечері для гостей та жителів міста провели концерт. Патріотичні композиції виконували оркестр Збройних сил України та гурт «Шабля».

Вранці 23 вересня по вулиці Європейській тимчасово призупинили рух автомобілів. Тут о 10.00 урочистою ходою на чолі з ветеранами, представниками міської та обласної влад, церкви та військовослужбовцями полтавці почали церемонію покладання квітів.

Серед учасників ходи – ветеран Леонід Солодовнік. Нещодавно він відсвяткував своє 90-річчя, кожного року в цей день згадує пережиту  війну та приєднується до церемонії вшанування солдатів, які загинули, визволяючи місто.

Леонід Солодовнік, ветеран Другої світової війни

- Коли звільняли місто, звичайно, багато жертв було. Сьогодні ми відмічаємо світлою пам'яттю тих, хто лежить під цими бетонними плитами і повинні відчувати до них велику пам'ять і любов. У нашій ветеранській організації було 48 людей, які приймали участь у звільненні Полтави. Зараз їх вже нікого немає.

Не дивлячись на досить прохолодну погоду, багато містян приєдналося до відзначення Дня визволення міста. З квітами, вінками та з синьо-блакитними стягами повернули до Меморіалу. Полеглих вшанували хвилиною мовчання. Військовослужбовці під національний гімн тричі просалютували з автоматів в знак пам'яті.

Серед представників міської влади на церемонії покладання квітів та вшанування пам'яті полеглих воїнів – Олександр Шамота. З нагоди Дня міста привітав полтавців.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Сьогодні Полтава відзначає День міста. Я хотів би привітати всіх полтавців з Днем нашого красивого, зеленого і дуже гарного міста. Хотів би привітати кожного полтавця та полтавку, та побажати їм щастя, мирного неба, добробуту нашій державі.

Приєдналися до привітань і депутати міської ради. Серед них – голова фракції БПП «Солідарність» Андрій Матковський.  

Андрій Матковський, депутат Полтавської міської ради

- Я хочу від депутатів пообіцяти, що в наступному році знову в нас з'явиться і солдатська каша, щоб більше приходило людей. І знову в нас тут будуть палатки і духовий оркестр, і люди будуть святкувати в цьому парку саме День визволення Полтави. Тому всіх зі святом, гарного настрою.

З покладання квітів розпочалося святкування Дня визволення міста, а вже ввечері на Театральній площі відбувся концерт за участі духового оркестру Збройних сил України «Браття Українці» та гурту «Шабля». Патріотичні композиції звучали у виконанні соліста гурту Вови Гейзера.

Вова Гейзер, лідер гурту «Шабля»

- Я хочу побажати полтавцям залишатися такими ж добрими людьми, якими вони завжди були. Мені взагалі подобається Полтава. Кажу щиро, як є. Супер люди. Я хотів би, щоб всім вам жилося щасливо, гарно.

Своє місто зі святом привітали і присутні на концерті полтавці.

- Щоб краще всім жилося, щоб щастя в домі у всих було – це саме головне, і здоров'я. Мирне небо над Полтавою. Саме головне.

- Вітаю всіх, бажаю натхнення, щоб в усих були кошти на сплачування рахунків зимою, бажаю, щоб всим було тепло. Гарної нам чудової осені і багато-багато кави.

- Полтавчан з Днем міста, щастя, здоров'я, багатства і удачі.

- Миру, любові, злагоди, добробуту. Місто наше хай розквітає, щоб приваблювало багато туристів. До нас хто не приїздить в гості, дуже подобається Полтава. Нікого вона не лишає байдужим.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію