На Полтавщині намагаються врятувати старовинний дуб

На Полтавщині намагаються врятувати старовинний дуб

Щоб врятувати дерево від великої відкритої рани та зупинити процес гниття, потрібно знайти 10 тисяч гривень.

У Решетилівському районі налічують чотири пам’ятки природи (дуби черешчаті віком понад сто років) в селах Великий Бакай, Коржі, Лобачі та в урочищі Шарлаї. От саме останнє дерево, яке знаходиться на території Новомихайлівської сільської ради, гине.

Цей дуб занесений в ботанічну пам’ятку природи місцевого значення в 1995 р., природно-заповідного фонду України. Про це повідомляє pl.oblast.online з посиланням на керівника газети "Нова Година" Олега Решетило, який закликає разом врятувати пам’ятку природи.

" На території Новомихайлівської сільської ради вчинено акт вандалізму, в результаті якого гине дерево. Свого часу учасники експедиції екологічно-краєзнавчого гуртка «Рідний край» Новомихайлівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів під керівництвом Срібної Надії Євгеніївни, вчителя біології та географії, дослідили наступне: «Після Великої Вітчизняної війни, під час якої сусіднє село Потеряйки було спалене фашистськими загарбниками, правління місцевого колгоспу вирішило спиляти дуб, щоб мати дошки для будівництва. І тоді мешканці Шарлаїв та навіть люди з навколишніх сіл, встали і піднялися на захист дерева. Вони стали колом навколо нього і не дали спиляти. На той час вони дуже ризикували, адже їх могли визнати "ворогами народу", — зазначив Олег Решетило.

За його словами, фахівці з Києва оцінили, що врятувати дерево від великої відкритої рани та зупинити процес гниття можна. Проте для цього необхідно близько 10 тисяч гривень. 

Тому закликають місцеву та обласну владу терміново долучитися до порятунку стародавнього дуба.

Стрічка новин